3.12.2018 / Case studies / Trendy

1000 użytkowników w 3 dni, czy to możliwe?

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Magdalena Kobiałko
Freelance
 

Jak każdy, kto kiedykolwiek pracował nad kilkoma projektami jednocześnie, poznałam bolączki związane z poszukiwaniem efektywnego narzędzia lub metody do zarządzania wielowątkowymi projektami.

Korzystałam ze Slack i nadal korzystam z Trello, które niewątpliwie jest skuteczne i przyjazne dla użytkownika, a także pozwala efektywnie rozdzielać zadania i planować oraz realizowac poszczególne ich etapy. Jednak niedawno zainteresował mnie przypadek pewnej nowości na rynku rozwiązań do zarządzania projektami, a mianowicie - HeySpace. Szczególnie jako, że osiągnął interesujący wynik, jakim było pozyskanie 1000 unikalnych urzytkowników w przeciągu 3 dni, przy prawie zerowym nakładzie finansowym na promocję.

Sami autorzy w dość ciekawy sposób opisali Case Study projektu HeySpace, który może, w moim odczuciu, nieźle namieszać pośród rozwiązań do zarządzania projektami. https://mamstartup.pl/aplikacje/13717/jak-heyspace-pozyskalo-1000-uzytkownikow-w-ciagu-3-dni-case-study

Na uwagę zasługuje przemyślana strategia działania, pozwalająca na przedstawienie produktu jak najszerszemu gronu odbiorców i zachęceniu ich do zostawiania opinii (także, a zwłaszcza, tych negatywnych) na temat samego rozwiązania. 
Zaoferowanie użytkownikom możliwości darmowej rejestracji oraz korzystania z oprogramowania a także wykorzystanie Mediów Społecznościowych do pozyskiwania feedbacku na temat działania aplikacji okazało się strzałem w dziesiątkę. 
Potraktowanie użytkowników pozyskanych za pomocą  Social Media, jako swoistych testerów zapoczątkowało efekt kuli śniegowej, przyciągając do oprogramowania uwagę nie tylko samych użytkowników końcowych, wliczając mnie samą, ale i portali branżowych oraz mediów internetowych.

Na dzień dzisiejszy, mając prawie zerowe nakłady na promocję, HeySpace dalej się rozwija, udowadniając tym samym, że jak się chce to można, a Media Społecznościowe mogą być darmowycm środkiem promocji, jeśli tylko oprze się działania na skutecznej strategii i zaoferuje użytkownikom nie tylko porcję informacji ale i możliwość realnego wpływania na kształtowanie produktu.  

 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
Wpisy tego samego autora
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.