11.02.2009 / Interaktywnie.com

Nikomu nie ufamy - czyli sonda po raz trzeci

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Piotr Fiećko
Dodał: Piotr Fiećko
Analyst
 

W trzeciej edycji sondy na interaktywnie.com postanowiliśmy zapytać naszych czytelników o to, jakim mediom branżowym ufają najbardziej.

Jak wszyscy zdążyli już zapewne zauważyć, wśród naszych respondentów występuje silna nadreprezentacja osób, które nie darzą mediów branżowych szczególnym zaufaniem. Swój brak zaufania do mediów branżowych zadeklarowało 50 proc. uczestników sondy.

Wśród osób deklarujących swoje zaufanie najwięcej wskazało na branżowe serwisy internetowe. Na drugim miejscu znalazła się prasa gospodarcza, na trzecim zaś biznesowe stacje telewizyjne.

Wyniki sondy są oczywiście mało dokładne, da się jednak w nich dostrzec odzwierciedlenie pewnych trendów związanych z naszą grupą czytelniczą.

Z internetu korzystamy codziennie. Wielu z nas nie potrafi wyobrazić sobie choćby dnia offline, a takie doświadczenia, jak wiadomo, gruntują nasze zaufanie do konkretnych typów mediów. Czytanie prasy, która w Polsce wciąż cieszy sie autorytetem wyższym niż internet jest doświadczeniem o zwiększającej się "barierze wejścia" (kupno egzemplarza, zamówienie prenumeraty). Biznesowych stacji telewizyjnych jest natomiast zdecydowanie mniej niż serwisów internetowych i również ciężko jest z nich korzystać, np. w godzinach pracy.

Brak zaufania deklarowany przez 50 proc. uczestników sondy może być natomiast odzwierciedleniem globalnego kryzysu zaufania do instytucji, o którym informują wyniki badania agencji Edelman.

W kolejnej sondzie na interaktywnie.com zmierzymy się z zagadnieniem raportów "branżowych" poruszanym niedawno na blogu przez Sławka Pliszkę.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: internet, media, prasa, sonda, telewizja, zaufanie


Komentarze (7)
 1 / 1 
Maciej Makuszewski
1. Maciej Makuszewski 11.02.2009 / 11:38
Szkoda, że zabrakło bloggerów jako opcji w tym badaniu.A tak naprawdę to wyniki zaufania do mediów na przestrzeni lat różnią się niewiele. Najpierw bardzo ufaliśmy prasie. Potem radiu. Potem TV. A teraz najbardziej informacjom pochodzącym z sieci. Jak dla mnie trend się nie zmienia.

Ufa się tym mediom, których konsumuje się najwięcej (a konsumuje się najwięcej tych którym się ufa - to naprawdę ma sens:)

A potwierdzeniem stałości tego trendu jest fakt, że i tak najbardziej ufamy znajomym:)
Stanisław Pogorzelski
2. Stanisław Pogorzelski 11.02.2009 / 13:24
Aktualna sonda dotycząca jakości badań niewiele ma wspólnego z rzetelnością badawczą - śmiać się chce jak widzę taką kafeterię. Szewc bez butów chodzi ?
Sławek Pliszka
3. Sławek Pliszka 11.02.2009 / 15:21
No takie sondy to zwykła zabawa, bez wartości poznawczej - więc może i ton tekstu powinien być dużo luźniejszy :)

Brak zaufania deklarowany przez 50 proc.
etam, może to paranoicy, którzy nikomu i niczemu nie ufają, a nie pokłosie kryzysu, czy cynizmu/rozczarowania wynikającego z zanurzenia po uszy w branży ;-)
Stanisław Pogorzelski
4. Stanisław Pogorzelski 11.02.2009 / 17:27
No takie sondy to zwykła zabawa, bez wartości poznawczej - więc może i ton tekstu powinien być dużo luźniejszy :)

To rozumiem do mnie skierowane ?
Jeśli to traktujemy jako zabawę to nie możemy też wymagać zbyt wiele od autorów raportów/badań, które nie aspirują raczej do kompleksowych, rzetelnych naukowych badań. Są często sygnalizacją problemu.
Jakub Jóźwiak
5. Jakub Jóźwiak 12.02.2009 / 16:32
"Media kłamią" a i tak informacje wchłaniamy, następnie komentujemy, przekazujemy dalej powołując się na autorytet mediów ("a w gazecie napisali...") ;-)
Sławek Pliszka
6. Sławek Pliszka 12.02.2009 / 22:34
@Stanisław nie, to nie do Ciebie, tylko moja opinia o takich sondach.

Nie maja żadnej wartości poznawczej, moga byc jedynie rozpatrywane w kategoriach zabawy i nie powinno sie o wynikach sond pisac zbyt serio.

Pozdrawiam :)
Jerzy Biernacki
7. Jerzy Biernacki 13.02.2009 / 10:21
Osobiście - chciałem kliknąć "media kłamią", bo brzmiało mi to trochę "sarkastycznie" - powstrzymałem się, ale pewnie wśród tych 50% jest sporo takich, którzy podeszli do tematu podobnie i się nie powstrzymali :)
 1 / 1 
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.