22.06.2009 / Case studies / Wideo

Siemiesza.pl - (mini) case study TP SA i agencji Adv.pl

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Monika Skuza
Dodał: Monika Skuza
PR & Marketing Manager
 

Zdaję sobie sprawę, że poniższy wpis nie zasługuje na miano solidnego case study, ale wydaje mi się, że wynik, który osiągneliśmy zasługuje na krótki komentarz. Ów komentarz dotyczy konwersji liczonej jako stosunek ilości osób, które odwiedziły stronę www do ilości osób decydujących się na wzięcie udziału w konkursie (pozostawiając dane adresowe wykorzystywane do działań sprzedażowych).

Nie możemy przedstawić danych mediowych, ale nie mają one wpływu na CR, o którym wspomniała (za strategiczne planowanie mediów dla Grupy TP odpowiada [mediaedge:cia]).

Za cele postawiliśmy z naszym Klientem – TP następujące wyznaczniki:
- gromadzenie adresów e-mail, które konwertowane są na leady sprzedażowe,
- CR = 5% (5% osób, które wejdzie na www i zostawi e-mail / lead sprzedażowy),
- kreatywne, przyjazne dla użytkownika Internetu komunikowanie cech oferty.
Kanwą serwisu www stała się zabawna historia, której bohaterem został naukowiec prof. Ignacy Sięmiesza z Instytutu Połączeń Molekularnych.
 
Profesor, jako autor wyjątkowego pomieszania Neostrady z Telewizją, zachęcał do udziału w nietypowym konkursie „Się miesza się wygrywa”, gdzie internauci łączyli zwykłe słowa w niezwykłe neologizmy (zostawiając adres e-mail – lead sprzedażowy).
Pierwszy etap realizacji celu projektu zaczął się 30.04.2009, a zakończył 25.05.2009. Do tego czasu w konkursie wzięło udział 12 046 osób z grupy celu (kobiety i mężczyźni w wieku od 18-25 lat), zostawiając adresy e-mail do przyszłego kontaktu sprzedażowego. Zatem CR=19,8%!!! (ponad 19,8%, które odwiedziło serwis www zostawiło swój adres e-mail).
 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Adv.pl, TP, case study, video


Komentarze (17)
« Poprzednia  2 / 2 
Arek B
11. Arek B 29.06.2009 / 15:14
CR na poziomie 20 % !!! Cokolwiek by nie powiedziano wcześniej ta liczba poraża. Na temat kreacji się nie wypowiem (każdy może mieć swoje subiektywne zdanie), ale patrząc na skuteczność tego projektu można jedynie pogratulować agencji ADV.pl... tak trzymać chłopaki !!!
Krzysztof Kowalewski
12. Krzysztof Kowalewski 30.06.2009 / 09:04
Okropne.
O ile sam pomysł sie podoba to serwis już zupełnie nie.
Po zobaczeniu kreacji stwierdziłem, że to głupawka dla dzieci neostrady (które i tak przeciez nie podpiszą abonamentu) i że do kolejnych TP lepiej nie zaglądać bo szkoda oczu i prądu.
Żet
13. Żet 02.07.2009 / 10:00
Krzysztofie jest wręcz przeciwnie, ci którzy mają już po 30-40 lat są w większości "przyzwyczajeni" do swojego opertora i rzadko decydują się na zmiany. Najczęściej decyzję podejmują ludzie młodzi, którzy wkraczają w dorosłe życie. To studenci najczęściej wybierają dostawcę internetu w wynajmowanym mieszkaniu i osoby rozpoczynające pracę w dużych miastach zaraz po studiach i w trakcie. To również młodzież ta 18letnia przekonuje rodziców, bo rodzice "się nie znają", czują się zagubieni na rynku. Głupawka nie głupawka, ale na pewno skuteczna. Co do zastrzeżeń Ace powiem tak "wszystko już było" - laboratorium, planety,biurowce etc, Przygodożercy Click5 to nic innego jak follow your instinct, a hasło zostało zerżnięte z Lodożerców Algidy, w reklamie jest mnóstwo powtórzeń, no i co z tego. Każdy je robi, ważne żeby zrobił to na swój sposób i ciekawie dla użytkownika. Postaramy się jednak kolejnymi projektami zaspokoić oczekiwania branży, chociaż jak wiadomo zadanie jest ciężkie bo z założenia marka TP S.A nie jest lubiana:)
pozdro
Ace Out
14. Ace Out 04.07.2009 / 00:07
W tych kilku zdaniach na temat wyników , brakuje mi informacji na temat miejsc w których pojawiła się reklama (baner na gg, adres witryny w reklamie tv, inne podobne?), oraz ilości dni takiej promocji adresu witryny.

Żet - Twoje zdanie można by odczytać jako "cokolwiek zrobimy będzie dobrze, bo klient jest na tyle nielubiany, że nie pogorszymy jego wizerunku, a ewentualnie poprawimy" lub "wszystko już było więc powielanie jest bez znaczenia". Witryna została przeze mnie odebrana jako ucieleśnienie takiej postawy. Poprzedni komentarz był niemerytoryczny, bo cóż można powiedzieć gdy ma się takie wrażenia. I pozwalam sobie na kolejny, tak długi, tylko dlatego, że własnymi słowami poparłeś moje przemyślenia. Nie podoba mi się to podejście, bo widać je w późniejszych realizacjach witryn - i zwyczajnie ma prawo.

Bo gdyby trzeba skomentować merytorycznie artykuł - to dla mnie niewiele z niego wynika bez innych informacji. Same 19,8% brzmi bardzo pozytywnie, więc gratuluje jeżeli o to miało chodzić autorowi.

Powodzenia w kolejnych realizacjach trzymam kciuki [;
Bartosz Żukowski
15. Bartosz Żukowski 05.07.2009 / 09:56
Ace - nie taki był mój zamiar, abyś to odczytał jako: "wszystko już było więc powielanie jest bez znaczenia". moja intencja była taka: "Wszędzie i we wszystkim można się doszukać podobieństwa", mógłbym tu mnożyć przykłady, ale raczej nie ma to sensu. A co do marki TP powiem tak, że jest ona wystawiona na większą krytykę i tyle, błędnie interpretujesz moje komentarze.

Żet
Maciej Maciejewski
16. Maciej Maciejewski 07.12.2009 / 12:59
oskarowa kreacja Dino !:) Gratuluję
Mirek Połyniak
17. Mirek Połyniak 07.12.2009 / 13:57
1) liczy się efekt a CR na takim poziomie mówi samo za siebie - aczkolwiek pierwsza wysyłka e-maila odpowie na pytanie o jakość tej bazy
zostawienie e-maila było wymogiem udziału w konkursie
2) off-top - po co dopuszcza się komentarze od użytkowników bez rejestracji? na pewno nie służy to budowie wiarygodności/autorytetu serwisu, chyba tylko o pompowanie statów chodzi
IMAO komentarze są mile widziane o ile ktoś ma pojęcie o czym pisze i stara się być ad rem
« Poprzednia  2 / 2 
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.