Daj klientowi drugą szansę - Nowy Remarketing

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Marcin Obrzut
Dodał: Marcin Obrzut
 

Jak powszechnie wiadomo, co potwierdzają też badania, zdecydowana większość klientów sklepów internetowych nie dokonuje zakupu podczas pierwszej wizyty. Dlatego istotne jest, aby „pomóc” niezdecydowanym klientom podjąć decyzję zakupową. Do tego znakomicie nadaje się remarketing. Dla przypomnienia remarketing to jedna z funkcjonalności systemu Adwords, pozwalająca kierować reklamy do internautów, którzy już wcześniej odwiedzili naszą witrynę. Dotychczas użytkownicy remarketingu mieli możliwość tworzenia kombinacji kierowania reklam z uwzględnieniem konkretnych stron w obrębie reklamowanej witryny.

Na przykład mogliśmy kierować reklamy wyłącznie do osób, które porzuciły koszyk zakupowy. Jeżeli naszym celem było powiększanie zasięgu odbiorców danej witryny mogliśmy wykluczyć osoby, które w danym okresie czasu odwiedziły już witrynę. Remarketing z poziomu Adwords daje naprawdę duże możliwości. Za pomocą tej funkcjonalności możemy również budować lojalność klientów. Mamy możliwość przykładowo kierować reklamy tylko do osób, które dokonały już zakupu w naszym sklepie.

Możliwości te zwiększyły się niewyobrażalnie z chwilą wprowadzenia tzw. Nowego Remarketingu, czyli integracji usługi remarketingu z danymi Google Analytics. Z poziomu Analytics możemy tworzyć listy remarketingowe z bardzo zaawansowanymi kryteriami. Lista remarketingowa to zbiór użytkowników, do których będziemy kierować kampanie.

Dzięki  Nowemu Remarketingowi możemy przykładowo kierować reklamę do najbardziej zaangażowanych użytkowników czyli na przykład takich, którzy dokonali powyżej 4 odsłon i spędzili w serwisie więcej niż 3 minuty. Nowy Remarketing wykorzystuje także dane dotyczące wielkości sprzedaży. Pozwala on na kierowanie reklam do użytkowników, którzy przykładowo wydali minimum 500 zł w naszym sklepie.

Nowy Remarketing w Google Analytics daje ogromne możliwości w zakresie docierania do poszczególnych segmentów odbiorców naszej witryny, dlatego szczerze polecam wykorzystanie tej bezpłatnej funkcjonalności w Waszych kampaniach marketingowych. Jeśli interesuje Was jak skonfugurować nowy remarketing i uruchomić kampanię z jego wykorzystaniem, zajrzyjcie na naszego bloga.

Marcin Obrzut, Specjalista ds. SEM, SEMAHEAD Agencja SEM Grupy Interia.pl

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.