Specjaliści ESET przyznają, że po raz pierwszy mieli do czynienia ze złośliwym oprogramowaniem typu clipper wymierzonym w użytkowników systemu Android i wbudowanym w komunikator internetowy.
Pierwszy polski koncert na Robloxie zorganizowany w „Mieście ING”, rozpoczął kampanię edukacyjną dotyczącą bezpieczeństwa w sieci.
Już co 7. Polak padł ofiarą wycieku lub kradzieży danych osobowych, 40 proc. doświadczyło osobiście takiej próby, a 60 proc. słyszało o podobnych przypadkach wśród rodziny i znajomych.
Prawie 60 proc. Polaków uważa, że ich dane osobowe przetwarzane przez aplikacje i serwisy internetowe nie są bezpieczne. Chętnie z nich jednak korzystamy i sami kusimy los.
52 miliony skompromitowanych w trzecim kwartale kont należało do europejskich użytkowników, co czyni Europę numerem jeden w rankingu, wśród kontynentów.
Łącznie do sprzedaży trafiły numery telefonów i dane osobowe blisko 490 mln użytkowników WhatsAppa z 84 krajów.
Według Forbesa w 2021 roku średnia liczba cyberataków i naruszeń danych wzrosła o 15,1 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Specjaliści od bezpieczeństwa ostrzegają, iż ofiarą ataku może być każdy użytkownik komputera bądź smartfona.
Twórcy treści dość łatwo dają się nabrać na tą sztuczkę, bowiem są zaniepokojeni myślą o ściągnięciu lub demonetyzacji ich treści bądź całkowitym usunięciu ich kanału.
Kombinacja daty urodzin, imienia dziadka i adresu, a może fragment teksu ulubionej piosenki - to dylematy osób wymyślających hasła dostępu do poczty elektronicznej, serwisów społecznościowych czy bazy danych.
Rynek weryfikacji tożsamości rośnie w dwucyfrowym tempie. W 2021 r. osiągnął wartość 8,5 mld dolarów.