Pomimo ogromnej popularności, transakcje online stanowią dla wielu osób źródło obaw, również tych związanych z oszustwami i cyberprzestępczością.
Firma Bitdefender zwraca uwagę na lawinowy wzrost ataków phishingowych wymierzonych przeciwko użytkownikom serwisu Netflix.
Analiza zabezpieczeń aplikacji TikTok wykazała, że wykorzystując wykryte luki, hakerzy mogli uzyskać dostęp do wielu poufnych danych.
Raport Brand Phishing Report przygotowany przez firmę Check Point ujawnia marki, które są najczęściej używane przez cyberprzestępców do kradzieży danych osobowych lub danych uwierzytelniających płatności.
Wprawdzie WhatsApp szykuje zmiany, ale nie będą one związane z opłatami za korzystanie z aplikacji.
W kwietniu Google blokował dziennie ok. 18 mln e-maili phishingowych i malware’owych wykorzystujących motyw COVID-19.
Począwszy od września wyraźnie zwiększyła się liczba ataków phishingowych wymierzonych przeciwko klientom banków. Specjaliści z Bitdefendera zwracają uwagą na fakt, iż e-maile oszustów są coraz bardziej dopracowane.
Zespół Google Project Zero ujawnił lukę w zabezpieczeniach systemów operacyjnych Windows. Co więcej, błąd jądra systemu Windows istnieje od 11 lat i jest od dawna wykorzystywany przez hakerów.
Grupa przestępcza oznajmiła, iż bez względu na to jak zła wydaje się jej praca, cieszy się, że pomaga zmienić czyjeś życie.
Badacze Bitdefender wykryli w Google Play 13 aplikacji, które zawierają agresywne reklamy i wykorzystują fałszywe recenzje, aby pozyskać nowych użytkowników.