8.12.2017 / Biznes
 

10 tysięcy osób będzie monitorowało treści na YouTube

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
@ vege - Fotolia.com
@ vege - Fotolia.com

Platforma zapowiada zaostrzenie kryteriów dotyczących monetyzacji klipów oraz kanałów. YouTube będzie bliżej przyglądać się materiałom wrzucanym na serwis, zatrudni więcej osób i poprawi skuteczność swoich algorytmów.

YouTube chce udoskonalić swoje algorytmy tak, by lepiej wykrywały treści naruszające politykę serwisu. Chodzi przede wszystkim o treści zawierające przemoc, które stanowia zagrożenie dla najmłodszych. Ale algorytmy to jedno. Susan Wojcicki zapowiada, że firma zainwestuje także w ludzi. Liczba osób, które w Google będą zajmować się przeszukiwaniem treści ekstremistycznych wzrośnie do 10 tys. do końca 2018 roku. Platforma ma być także bardziej transparentna. Będzie będzie publikować raporty dotyczące zdejmowania wideo oraz komentarzy, które naruszają politykę korzystania z aplikacji. 

To wszystko to efekt decyzji marek takich jak Adidas, Mars, Lidl, HP czy Cadbury, które wycofały swoje budżety z serwisu po tym, jak okazało się, że ich reklamy pojawiają się przy treściach zawierających sceny przemocy, mowę nienawiści czy nawet pedofilskich. Marki zdecydowanie stwierdziły, że YouTube nie zdołał dochować standardów, do jakich się zobowiązał. 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.