4.01.2017 / Biznes
 

"American Beauty","Mission Impossible" i "Transformers" znikają z Netfliksa

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 

Produkcje wytwórni Paramount zniknęły z Netfliksa, ale... pojawiły się w Amazon Prime Video, który ledwie w zeszłym miesiącu zadebiutował w Polsce. Czy ten manewr skłoni Polaków do zmiany dostawcy VOD?

Filmy z serii "Mission Impossible" czy te o Indianie Jonesie były w polskim Netfliksie od początku i zapowiedź ich usunięcia z platformy, wywołała głośne oburzenie użytkowników przyzwyczajonych do tego stanu. Nie były to może najświeższe hity i można powątpiewać w to, czy dla kogokolwiek stały się powodem wykupienia abonamentu, ale reakcją części najbardziej zbulwersowanych klientów były szumne zapowiedzi rezygnacji z płatnej subskrypcji. 

Netflix tłumaczył, że prawa do udostępniania filmów i seriali są pozyskiwane na określony czas i jego przedłużenie zależy od obustronnego porozumienia, którego w tym wypadku zabrakło, co jednak dla fanów przygód Ethana Hunta znaczenia nie miało. Na szczęście jednak teraz mają wybór. Jeśli faktycznie produkcje Paramountu były tym, co trzymało ich przy Netfliksie, zmiana może ich nawet ucieszyć. Filmy, które zniknęły z Netfliksa, pojawiły się u konkurencji, która dodatkowo - dostępna jest po dużo atrakcyjniejszych cenach. 

Czy jednak Amazon Prime Video zdoła przyciągnąć w ten sposób satysfakcjonującą liczbę użytkowników? Według informacji płynących z Netfliksa pełnometrażowe filmy nigdy nie były najpopularniejszym elementem ich oferty. Niezmiennie są nim natomiast seriale, zwłaszcza te oryginalnej produkcji, i w ten segment biznesu zamierza inwestować Netflix w najbliższym czasie. Dobry tytuł w ofercie, według przedstawicieli serwisu, jest wart więcej niż najszerzej nawet zakrojona kampania promocyjna, a poza tym - jeśli to autorska produkcja - nie ma wtedy problemów z licencjami. 

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.