6.12.2016 / Biznes
 

Apple jednak pracuje nad autonomicznym autem?

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
57153_palo-alto_hero.jpg
57153_palo-alto_hero.jpg

Agencja Blooomberg jeszcze przed chwilą twierdziła, że Apple porzuciło Projekt Tytan - pod takim kryptonimem prowadzono prace nad stworzeniem autonomicznego auta - ale okazuje się, że informacje były przedwczesne. W liście skierowanym do amerykańskiego urzędu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego firma przyznała, że jest zaangażowana w rozwój systemów autonomicznej jazdy. 

Czy to znaczy, że powstanie auto sygnowane logo Apple? Niekoniecznie. Apple przyznało bowiem, że inwestuje w "inwestuje wiele w badania związane z uczeniem maszynowym i automatyzacją w wielu obszarach, w tym transporcie", a to stwierdzenie otwiera pole do spekulacji. Zamiast auta budowanego od podstaw, w Apple może bowiem powstać tylko system, z którego potem - na licencji - będą korzystać inni producenci. 

Apple słynie z tajemniczości, trudno więc liczyć na oficjalne stanowisko, które wyjaśniłoby sytuacje. Trudno też jednak spodziewać się, że Apple bez walki odpuści rynek, z którym niemal wszyscy technologiczni i motoryzacyjni giganci wiążą wielkie nadzieje. Google już testuje swoje auta, podobnie jak Uber i Tesla, a z Cupertino ostatnio płynęły jedynie niepokojące informacje. Według dziennikarzy Agencji Bloomberga w ciągu ostatnich miesięcy setki osób z 1000-osobowego zaangażowanych w projekt Tytan zostało zwolnionych, przeniesionych do innych działów. 

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
6ix
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.