4.07.2017 / Biznes
 

Burda zwiększa zaangażowanie w spółce Showroom, ale odchodzi współzałożyciel

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
zespół Showroom.pl (fot. materiały prasowe)
zespół Showroom.pl (fot. materiały prasowe)

Środki pozyskane w trakcie nowej rundy inwestycyjnej zostaną przeznaczone na dalszą ekspansję międzynarodową i rozwój zespołów w Berlinie i Warszawie. W tym roku niemiecka platforma showroom.de podwoi swoje obroty realizując kilkadziesiąt tysięcy zamówień, w dużej części od projektantów i marek modowych z Polski. Spółka zainwestuje także w technologię rozwijając swoją autorską technologię platformy marketplace.

- Zdecydowaliśmy się na udział w kolejnej rundzie inwestycyjnej, gdyż mocno wierzymy w  SHOWROOM i potencjał międzynarodowy tego projektu. Mamy też pewność, że zespół managerski w dalszym ciągu z sukcesami będzie rozwijał spółkę. Jesteśmy bardzo wdzięczni współzałożycielowi SHOWROOM, Jaśkowi Staszowi, którego wkład w budowę firmy był kluczowy - mówi Christian Teichmann, Managing Director Burda Principal Investments i przewodniczący Rady Nadzorczej Spółki.

W tej chwili Burda jest właścicielem 85% udziałów spółki, pozostałe 15% należy do Michała Judy, drugiego współzałożyciela i CEO firmy. Odejście współzałożyciela zawsze jest wyzwaniem dla młodej firmy. Na szczęście w SHOWROOMIE mamy bardzo mocny i dobrze ustrukturyzowany zespół i godnego zaufania inwestora strategicznego przez co bardzo pozytywnie patrzę w przyszłość. Jesteśmy na dobrej drodze do stania się wiodącą europejską platformą łączącą niezależne marki modowe z kupującymi. Aktualnie ciężko pracujemy nad dalszą ekspansją zagraniczną i związanymi z nią wyzwaniami logistycznymi, Jednocześnie staramy się utrzymać dotychczasową kulturę organizacji w rosnącym, międzynarodowym zespole - mówi Michał Juda.

W Polsce SHOWROOM rozwija się również dynamicznie, zeszły rok - szósty w historii firmy okazał się rekordowy pod każdym względem (wzrost obrotów o ponad 50% rok do roku). Zespół w Polsce liczy już 50 osób. Zarządza nim Julia Turewicz, związana jest z SHOWROOM od samego początku istnienia firmy. Doceniając jej rolę w rozwoju platformy, z początkiem lipca udziałowcy powołali Julię do zarządu spółki.

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (1)
Mario
1. Mario, 83.175.155.*, 04.07.2017 / 18:07
Śledzę już od jakiegoś czasu ten marketplace i zdziwiło mnie bardzo dlaczego w tak dobrze rozwijającym się marketpalace z taką kasą od inwestorów, odchodzi współzałożyciel?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
6ix
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.