20.12.2016 / Biznes / Agencje interaktywne
 

Cloud Technologies kupuje agencję Imagine The Future za 320 mln zł

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
© Victoria - Fotolia
© Victoria - Fotolia

Cloud Technologies przejmuje działającą w 36 krajach agencję nowych technologii - Imagine The Future. Transakcja ma ułatwić polskiej spółce m.in. sprzedaż opracowanego przez firmę UnBlocka, rozwiązania umożliwiającego wydawcom oraz reklamodawcom wyświetlanie reklam online, mimo zainstalowanych w przeglądarkach adblockerów. 

Cloud Technologies kupiło 100% akcji  agencji Imagine The Future, należącej do funduszu inwestycyjnego PERPETUM 10, który inwestuje w spółki technologiczne m.in w RTB House. Ma ona przyspieszyć rozwój spółki i ułatwić jej ekspansję za granicą. 

Imagine The Future świadczy usługi w zakresie marketingu efektywnościowego i działa na 36 rynkach na całym świecie. Ma na swoim koncie ponad 45 tys. zrealizowanych kampanii reklamowych. Według prognoz, w 2016 roku jej przychody ze sprzedaży mają sięgnąć ponad 90 mln zł, a EBITDA wynieść ponad 20 mln zł. Natomiast w 2017 r. ma osiągnąć 110 mln zł przychodów ze sprzedaży i 40 mln zł zysku netto, w 2018 r. powinno być to odpowiednio 130 mln zł oraz 50 mln zł. Obecnie pracuje dla niej około 80 osób. 

Cloud Technologies planuje sfinansować transakcję częściowo ze środków własnych – przewiduje na to nie mniej niż 20 mln zł, nie więcej niż 80 mln zł zostanie sfinansowanych przy pomocy kredytu lub emisji obligacji. Pozostała część ma zostać pokryta poprzez emisję 2.200.000 akcji po cenie emisyjnej 100 zł, skierowanej wyłącznie do właściciela przejmowanej spółki. Struktura planowanej transakcji przewiduje zabezpieczenie interesów spółki na wypadek nieosiągnięcia celów biznesowych.

Po co Cloud Technologies, firmie dostarczającej dane o zainteresowaniach internautów, agencja nowych technologii? Według danych IAB Polska/PwC AdEx, wartość polskiego rynku reklamy on-line wyniosła w ubiegłym roku 3,2 mld zł. W tym roku ma sięgnąć już co najmniej 3,6 mld zł. To już niemal tyle, ile wynosi wartość rynku reklamy telewizyjnej. Za granicą te liczby robią jeszcze większe wrażenie, a Cloud Technologies ma rozwiązania, które mają szansę dobrze się tam sprzedać. Spółka jest operatorem największej hurtowni danych w Europie, gromadzącej informacje o zainteresowaniach internautów, jest także twórcą UnBlocka, systemu emisji reklamy internetowej, który pozwala na wyświetlanie reklam mimo stosowania przez internautów adblockerów, czyli wtyczek do przeglądarek internetowych, blokujących reklamy on-line. Dzięki przejęciu Imagine The Future spółka istotnie rozszerzy sieć sprzedaży swoich rozwiązań.

Transakcja w dużym stopniu ułatwi nam dostęp do zagranicznych rynków i umożliwi poszerzenie kanałów dystrybucji naszych produktów i usług bez konieczności budowania struktur na miejscu od podstaw – tłumaczy Piotr Prajsnar, CEO Cloud Technologies – Przejęcie agencji da nam możliwość wdrażania naszych rozwiązań u kilkuset międzynarodowych partnerów Imagine The Future. To z jednej strony UnBlock, na którego sprzedaż bardzo liczymy za granicą, z drugiej dane o zainteresowaniach internautów w sieci, które są paliwem dla rynku reklamy. Warto również zwrócić uwagę na to, że cena danych o zainteresowaniach internautów w Europie Zachodniej jest o wiele wyższa niż np. w Polsce – dodaje Piotr Prajsnar.

Cloud Technologies bierze na celownik rynki, na których najczęściej blokuje się reklamy. A tam właśnie sprzedaje kampanie reklamowe Imagine The Future. Mowa m.in. o rynku szwedzkim czy francuskim, gdzie blokowanych jest około 30% treści reklamowych. Ale nie tylko. 

Właściwie w całej Europie Zachodniej zjawisko blokowania reklam jest powszechne i widzimy tam duży potencjał sprzedaży naszego rozwiązania. Jest tam również duże zapotrzebowanie na dane na temat zainteresowań internautów, a nikt w Europie nie gromadzi i nie analizuje ich więcej niż my – mówi Piotr Prajsnar, którego firma przetwarza już blisko 4 mld profili internautów i jest największą hurtownią Big Data na Starym Kontynencie.

To nie jedyne korzyści jakie zarząd spółki dostrzega we włączeniu agencji w struktury grupy kapitałowej Cloud Technologies. Transakcja pozwoli spółce poszerzyć zakres kompetencji i jakość świadczonych usług. 

Jesteśmy przede wszystkim dostawcą technologii oraz danych. W wyniku transakcji będziemy w stanie zaoferować bardziej kompleksowe usługi oraz szersze wsparcie dla naszych klientów na rynku reklamy internetowej – przekonuje Piotr Prajsnar. 

Po przejęciu grupa kapitałowa Cloud Technologies stanie się jednym z największych podmiotów z branży marketingu internetowego, notowanych na parkietach Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W ocenie zarządu spółki transakcja pozwoli nie tylko rozszerzyć zakres usług, ale także zwiększyć poziom marży w podstawowym obszarze działalności.

W ciągu 3 kwartałów tego roku Cloud Technologies wypracowała 32,42 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 12,95 mln zł zysku netto. Oznacza to wzrost odpowiednio o 39,92% i 22,98% w ujęciu rocznym.

 

 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.