13.11.2012 / Biznes
 

Coraz lepsze wyniki CD Projekt RED

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
Wiedźmin 2: Zabójcy Królów/materiały prasowe
Wiedźmin 2: Zabójcy Królów/materiały prasowe
Dobre wyniki to zarówno efekt dobrej sprzedaży gry Wiedźmin 2, dynamicznego rozwoju GOG.com, jak i solidnego kwartału w spółce zależnej CDP.pl.

Skonsolidowane przychody Grupy CD Projekt RED w trzecim kwartale osiągnęły poziom 42,1 mln zł wobec 25,9 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku i 34,5 mln zł według konsensusu analityków (średnia prognoz DM BZ WBK, DM IDMSA, ING Securities). Przełożyło się to w trzecim kwartale na 5,8 mln zł zysku netto, wobec 4,8 mln zł przed rokiem i 4,2 mln zł oczekiwanych przez analityków.

Skonsolidowane wyniki CD Projekt RED za III kw. (w mln zł.)
dane w mln zł III kwartał 2012 konsensus różnica III kwartał 2011 wzrost
Przychody ze sprzedaży 42,1 34,5 22% 25,9 63%
EBITDA 6,5 5,6 15%
EBIT 5,8 4,8 21% 5,2 11%
Zysk netto 5,8 4,2 39% 4,8 21%


- Jesteśmy zadowoleni z wyników trzeciego kwartału. Praktycznie w każdym segmencie są one nieco lepsze od naszych pierwotnych oczekiwań - powiedział Adam Kiciński, Prezes Zarządu CD Projekt RED. - Osiągnięte wyniki te są tym bardziej satysfakcjonujące, że poparte zostały bardzo dobrymi przepływami – zarówno z działalności operacyjnej, jak i całkowitymi przepływami w ramach Grupy – dodaje Kiciński.

W trzecim kwartale 2012 roku CD Projekt RED zanotował 13,8 mln zł z tytułu przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej, wobec ujemnych przepływów w analogicznym okresie 2011 roku w wysokości 7,9 mln zł. Osiągnięte 13,8 mln przepływów operacyjnych to blisko 2,5 razy więcej niż wykazany przez Spółkę zysk netto.

- Największy wpływ na wyniki w trzecim kwartale miały przychody ze sprzedaży gry Wiedźmin 2, choć nasze pozostałe segmenty biznesowe czyli cyfrowa dystrybucja oraz dystrybucja gier i filmów na płytach również miały istotny udział w ostatecznym wyniku – powiedział Piotr Nielubowicz, Członek Zarządu CD Projekt RED. - Sam segment produkcji gier wypracował w trzecim kwartale 3,6 mln zł zysku netto – dodaje Nielubowicz.

- W lipcu podczas promocji Wiedźmina pierwszego i drugiego w cyfrowej dystrybucji, sprzedaliśmy po 100 tys. kopii każdego z nich w ciągu kilku dni. Gry RPG, do których należą Wiedźminy, mają wyjątkowo długi cykl życia sięgający wielu lat, a my mamy konkretne pomysły na dalszą animację sprzedaży. W połowie roku sprzedaż obu części Wiedźmina przekroczyła 4 mln sztuk i będzie nadal rosła – mówi Adam Kiciński.

Pod koniec sierpnia Edycja Rozszerzona tytułu na konsole Xbox 360 zadebiutowała w Japonii, zbierając świetne recenzje tamtejszej prasy. Sukcesem okazała się również pierwsza część Wiedźmina na komputery Mac która w wersji pudełkowej trafiła na sklepowe półki w wybranych krajach w trakcie trzeciego kwartału. W październiku, już po zakończeniu kwartału, odbyła się również premiera drugiej części gry na komputery firmy Apple.
  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.