18.09.2017 / Biznes / Adtech
 

Grupa Cloud Technologies przejęła sieć reklamową OAN

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Maksim Pasko - Fotolia.com
Maksim Pasko - Fotolia.com

Cloud Technologies, właściciel hurtowni danych o preferencjach i zachowaniach internautów, sfinalizowała proces przejęcia OAN (Online Advertising Network), sieci, specjalizującej się w sprzedaży powierzchni reklamowej wydawców w ramach produktów sieciowych.

Jej portfolio produktów (m.in. Context.ad — sieć reklamy kontekstowej, Business.ad sieć reklamy biznesowej, Video.ad — sieć reklamy video, Premium.ad, czyli sieć displayowych pakietów tematycznych) ma uzupełnić ofertę Cloud Technologies, a w konsekwencji poprawić jakość targetowania reklam.

- Cloud Technologies posiada szereg rzadkich kompetencji i autorskie rozwiązania technologiczne, które niewątpliwie przyczynią się do umocnienia pozycji OAN na rynku. Są one atrakcyjne nie tylko dla reklamodawców, którym zależy na minimalizacji kosztów konwersji, lecz również dla wydawców, którzy odnotowują spore straty z powodu popularyzacji adblocków - mówi Rafał Szychowski, prezes OAN. Wraz z wiceprezesem zarządu Tomaszem Sokołem, będzie on dalej kierował spółką.

Nowy właściciel Online Advertising Network od 2011 roku dostarcza rozwiązania dla reklamodawców i wydawców z wykorzystaniem technologii Big Data. W jego skład wchodzi m.in. Audience Network, firma świadcząca usługi z zakresu big data consultingu i optymalizacji kampanii online oraz OnAudience.com, podmiot odpowiedzialny za globalną dystrybucję produktów i usług takich jak np. UnBlock czy platforma DMP..

- Zakup OAN to przemyślany krok, mający na celu poszerzenie oferty Audience Network, spółki z grupy Cloud Technologies, o szereg sprawdzonych rozwiązań do monetyzacji powierzchni reklamowej. Sieć reklamowa OAN wzmocniona o naszą platformę do analityki Big Data oraz technologię umożliwiającą wyświetlanie reklam osobom, posiadającym na swoich urządzeniach oprogramowanie przeznaczone do ich blokowania, pomoże wydawcom w zwiększeniu przychodów z reklamy internetowej - tłumaczy Piotr Prajsnar, prezes Cloud Technologies.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.