30.12.2008 / Biznes
 

Grupowe zwolnienia w Agorze

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 

Agora przyjęła plan poprawy efektywności operacyjnej. W związku z tym planem, w spółce planowane są grupowe zwolnienia. W okresie od stycznia do końca lipca 2009 roku pracę może stracić nawet 300 osób, co stanowi około 7,5 proc. wszystkich zatrudnionych w grupie. Spółka planuje przeznaczyć na zwolnienia około 8,5 miliona złotych.

Jak dowiedział się Presserwis, największe zwolnienia mają dotyczyć pionu Internet (m.in. serwisu Trader.pl) i pionu czasopism, a kierownicy działów ”Gazety Wyborczej” dostali polecenie wytypowania od jednej do trzech osób do zwolnienia. Redukcje mają dotyczyć również administracji.

Koszty operacyjne Grupy Agora wzrosły za czasów prezesury Marka Sowy (odszedł z zarządu Agory 13 listopada 2008), kiedy to m.in. zakupiono spółkę Trader.com.

W opublikowanym 13 listopada br. komunikacie o wynikach finansowych Grupy za trzy kwartały 2008 roku informowano, że koszty operacyjne wzrosły o 5 proc. Powodem były m.in. podwyżki płac oraz zwiększenie zatrudnienia w pionie Internet i spółce outdoorowej AMS. Pod koniec września 2008 w Agorze było 3685 etatów, czyli o 259 więcej niż rok wcześniej.

"Celem planu jest dostosowanie Grupy do trudniejszego rynkowo okresu związanego z oczekiwanym spowolnieniem gospodarczym i kryzysem na rynkach finansowych" - czytamy w komunikacie Agory.

Przedstawiciele spółki zapewnili w komunikacie, że "przeprowadzą te trudne zmiany w sposób przemyślany i z dbałością o pracowników".

Źródło: Agora, Press

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (3)
mn
1. mn, 83.23.180.*, 30.12.2008 / 22:42
większość serwisów agory to żart, nieporozumienie. ale rozumiem że oni działają na zasadach: zrobimy 30 serwisów, to z 2 wyjdą, a resztę się skasuje, a te parę milionów na reklamę w ams to i tak przelewanie kasy z konta na konto w ramach grupy. ale jak widać ułańska fantazja rządzących nie zawsze się sprawdza.

ps
ile osób używa portalu www.g.pl ? pamięta ktoś jeszcze? ;-))))
Bartłomiej Juszczyk
2. Bartłomiej Juszczyk 01.01.2009 / 17:48
Niepokojące raczej było kupowanie na potęge wszystkiego co sie rusza, w kwotach wielokrotnie przekraczajacych bieżace ale i przewidywane przychody... Teraz płaca za to ludzie, a szkoda, bo wszak nimi trzeba bedzie teraz myslec jak na owych zakupach zarabiać.

Pozdrawiam.
Jacek Gadzinowski
3. Jacek Gadzinowski 02.01.2009 / 13:19
Serwisy Agory to żart? Popyt, generuje podaż a wszystko wkalkulowane jest w koszta. Temat komentowałem u Artura we wpisie:
http://blog.kurasinski.com/2008/12/25/ho-ho-ho-czyli-komu-rozgi-a-komu-prezent-w-2008-roku/

W kwestii, "dostosowania grupy do czasow..." to działanie wyprzedzajace - należy spodziewać się gwałtownego spadku nakładów gazet, spadku wydatków reklamowych w prasie/magazynach kolorowych.
Na czym skorzysta Internet... tylko w przypadku Agory, przepływ z 1 sektora do 2 nie będzie "na zakładkę" i tak szybko.
Patrzac obiektywnie, Agora jest jeszcze najbardziej przygotowana na wyzwania roku 2009-2010. Pytanie, jak trzymać sie będa pozostali gracze na rynku - Polskapresse, Bauer, Springer etc.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.