ARTYKUŁ SPONSOROWANY

10 rad na 10 - lecie platformy Selly - dla sprzedawców posiadających lub planujących stworzyć sklep internetowy
Jeżeli już zdecydowałeś o tym, by sprzedawać w internecie z pomocą oprogramowania abonamentowego, czas na podjęcie decyzji o odpowiedniej platformie. Możliwe, że na tym etapie nie wiesz, jak wybrać dostawcę, który umożliwi łatwy rozwój sklepu i brak problemów. W artykule wykorzystujemy wiedzę zdobytą przez 10 lat działalności na rynku i pokazujemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze.
10 rad na 10 - lecie platformy Selly - dla sprzedawców posiadających lub planujących stworzyć sklep internetowy
Planując sklep internetowy, każdy przedsiębiorca staje przed wyborem odpowiedniego rozwiązania. Wybór jest duży, gdyż można zdecydować o tworzeniu e-sklepu od zera wykorzystując dedykowane oprogramowanie, zlecić stworzenie witryny przy wykorzystaniu open source, np. Wordpress lub WooCommerce lub postawić na platformę SaaS (Software as a Service).
Nasza firma, Selly, łączy w sobie zalety dedykowanych rozwiązań i oprogramowania SaaS, oferując pełny zakres funkcjonalności w każdym abonamencie i brak ograniczeń w rozwoju w przyszłości.
Gdy wybór padł na platformę SaaS, do wyboru jest co najmniej kilka lub kilkanaście podmiotów. Niestety jako sprzedawca, w tym momencie stoisz przed decyzją, która będzie wpływać na możliwości rozwoju. Brak analizy i nietrafiona decyzja jest w stanie znacznie opóźnić generowanie zysków firmy i stworzyć dodatkowe koszty. Uchronimy się przed tym zwracając uwagę na kilka rzeczy w kontekście przyszłego sklepu. Weź pod uwagę poniższe punkty i bądź świadom tego, na co się decydujesz wybierając daną platformę abonamentową.
1.Przejrzystość panelu, szybkość działania i prostota obsługi
Gdy już wybierzesz platformę SaaS, prawdopodobnie razem ze swoimi pracownikami będziecie mieli z nią kontakt przez lata. Będziecie musieli dodawać produkty, zarządzać promocjami, banerami, integracjami i uruchomionymi funkcjonalnościami. Bez sprawdzenia dostawcy oprogramowania tworzy się ryzyko, że obsługa panelu będzie zbyt trudna, co sprawi, że koszty przeznaczone na szkolenia i naukę będą się zwiększać wraz z każdym nowym pracownikiem.
Skorzystaj z okresu testowego i sprawdź, jak szybko działa panel, czy jest dla Ciebie i Twoich pracowników intuicyjny. Między innymi ze względu na to, że UX (User Experience) użytkowników umieściliśmy w górnej części listy wartości i wierzymy, że powinni długo przed skorzystaniem z usługi wszystko sprawdzić, wprowadziliśmy jeden z dłuższych na rynku, 30-dniowy, darmowy okres testowy.
2. Dostępność bazy wiedzy i innych rozwiązań edukacyjnych
Stworzenie sklepu internetowego i podstawowa konfiguracja to jedno. Organizowanie promocji, zmiany w wyglądzie, edycja produktów, cross-selling, up-selling, pozycjonowanie i integrowanie go z zewnętrznymi narzędziami to drugie.
Wykonanie tych czynności przy wykorzystywaniu platformy powinno być równie proste i intuicyjne, co sama interakcja z panelem. Niestety nie zawsze tak jest, a szczególnie początkujący wtedy nie mają szans w znalezieniu miejsc do wprowadzania zmian, na których najbardziej im zależy.
Stąd niezależnie od wielkości sklepu, który chcemy stworzyć i branży, w której działamy, powinniśmy sprawdzić bazę wiedzy platformy SaaS. Dzięki temu już przed podjęciem decyzji oszacujemy, czy wszystkie planowane czynności związane ze sklepem wykonamy bez straty czasu. 10 - letnie doświadczenie nauczyło nas, że każda integracja, moduł i opcja powinna być rozpisana “krok po kroku”.
Sprzedawca, korzystając z platformy nie powinien nawet przez chwilę zastanawiać się, co zrobić, gdy chce np. wprowadzić promocję na daną część asortymentu lub zintegrować sklep z systemem księgowym. Koniecznie sprawdź, czy twórcy oprogramowania posiadają artykuły poradnikowe i materiały wideo, które mogą być dla Ciebie wsparciem.
3. Przenoszenie baz danych i sklepów z innych platform SaaS
To szczególnie ważny punkt dla osób, które już posiadają sklep internetowy, lecz dostawca oprogramowania nie spełnił wymagań lub na przestrzeni czasu wzrosły ich potrzeby. Dostawca platformy SaaS powinien zapewniać możliwość przeniesienia sklepu i oferować niezbędne wsparcie w tym zakresie.
Decydując się na Selly masz pewność, że nasi specjaliści Tobie pomogą. Potrzebujesz w tym celu bazy produktów, którą będziemy implementować do Twojego sklepu. To płatna usługa, lecz zależnie od stopnia skomplikowania wykonanie jej kosztować może już od kilkuset złotych. Sam proces współpracy natomiast jest tak dopracowany, aby wszystko przebiegło przyjemnie i zgodnie z obranym na początku planem.
4. Rodzaje funkcjonalności pod przyszłe potrzeby sklepu i planowane płatności
Jeżeli jeszcze nie zerknąłeś na podstronę z listą integracji oferowanymi przez platformę abonamentową, na którą chcesz się zdecydować, koniecznie to zrób. Zmniejsz prawdopodobieństwo napotkania problemów na etapie prowadzenia stworzonego sklepu i już teraz sprawdź, czy dostawca SaaS dostarczy Tobie wszystkie funkcjonalności, które chcesz wdrożyć na przestrzeni miesięcy lub lat. Możesz uniknąć w ten sposób wielu niemiłych niespodzianek.
My na przestrzeni lat wdrożyliśmy ponad 130 integracji i zadbaliśmy o to, aby wyeksponować je na stronie. Chcemy być w pełni transparentni i mieć pewność, że przedsiębiorca wybiera w pełni świadomie. Nieustannie aktualizujemy listę. Każdy sprzedawca powinien mieć możliwość łatwego połączenia sklepu z kurierami, płatnościami, systemami księgowymi, magazynowymi, narzędziami marketingowymi, marketplace’ami i innymi.
5. Możliwości integracji z hurtowniami i prowadzenia sprzedaży w modelu dropshipping
Dropshipping stał się jednym z większych trendów w e-commerce ostatnich lat. Wiele osób zastanawia się nad tym modelem, gdyż często nie wymaga dużych nakładów finansowych, a hurtowni przybywa jak grzybów po deszczu. Najczęściej w tym celu wybiera się właśnie platformę SaaS, która okazuje się najbardziej opłacalnym rozwiązaniem zarówno w krótkim okresie czasu, jak i długoterminowo. Zanim więc, jako sprzedawca, opłacisz pierwszy abonament, przeanalizuj rozwiązania dostawcy względem łączenia z hurtowniami.
My łączymy sklepy internetowe przedsiębiorców w Selly z każdym dostawcą produktów, który udostępnia ofertę w postaci plików XML lub CSV o dowolnej strukturze. Tworzymy proste jak i skomplikowane integracje z hurtowniami, które będą działały tak jak potrzebujesz.
6. Swoboda wyboru i zamówienia szablonów graficznych
Czy w Twojej branży są inne sklepy internetowe z podobną ofertą? A może masz konkurentów, którzy poziomem jakości obsługi i cen zbliżają się do Twoich? Jeżeli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś potwierdzając, powinieneś spojrzeć na ofertę dotyczącą designu sklepu internetowego u dostawcy platformy abonamentowej.
Jeżeli spotkasz się tam zarówno z darmowymi szablonami dla początkujących, pośrednimi opcjami dla średniozaawansowanych i indywidualnymi projektami graficznymi dla wymagających sprzedawców, możesz odhaczyć ten punkt.
Nieustanny wzrost rynku e-commerce powoduje, że w większości branży pojawiają się nowi sprzedawcy. Twój sklep internetowy natomiast powinien się wyróżniać, a mało tego, zostać dopasowany do potrzeb użytkownika końcowego. To jest właśnie rola UX (User Experience) projektowanego dla konkretnych person klienta e-sklepu.
Korzystając z Selly możesz swobodnie zacząć sprzedawać od razu z jedną z darmowych szat graficznych. Gdy sprawdzisz swój pomysł, a popyt na produkty będzie rósł, zwiększysz estetykę witryny z pomocą gotowych szat graficznych Premium. Natomiast w sytuacji, gdy zaczniesz potrzebować wyjątkowych i dopasowanych “na miarę” rozwiązań, nasi projektanci po złożeniu zamówienia przygotują dla Ciebie indywidualny wygląd sklepu. W każdej chwili możesz także samodzielnie modyfikować wygląd sklepu. Praktycznie każdy jego element jest edytowalny w panelu administracyjnym.
7. Narzędzia marketera
Marketing jest niezbędny, gdy chcemy budować markę sklepu i długoterminowo się rozwijać jako firma. Działalność w sektorze e-commerce wymaga często od przedsiębiorców dużych nakładów finansowych na reklamy, kreowanie wizerunku i tworzenia materiałów. Narzędzia na platformie SaaS, na której prowadzimy sklep powinny nam pomóc w automatyzacji pewnych czynności na tyle, na ile to możliwe.
Przed podjęciem decyzji o konkretnym oprogramowaniu abonamentowym do sklepów internetowych radzimy przeanalizować, czy ułatwia ono pracę marketingowca, czy ją utrudnia. Prosta integracja ze sklepem na Facebooku, opcje wspomagające pozycjonowanie, czy umożliwiające tworzenie cross-sellingu i up-sellingu na poziomie sklepu to tylko kilka z wielu ułatwień, które może mieć platforma SaaS.
W Selly zadbaliśmy o każdy szczegół, od integracji z narzędziami i programami do marketing automation, przez newsletter, integrację sklepu na Facebooku, opcje specjalnie dla pozycjonerów i wiele innych. Właśnie ze względu na to często zachęcamy do skorzystania z tak długiego okresu testowego. Użytkownik powinien mieć czas na porównania.
8. Możliwości składania zamówień na funkcjonalności i perspektywy rozwoju
Punkt, który można uznać za naszą przewagę konkurencyjną względem innych twórców oprogramowania SaaS. To największa bolączka sprzedawców, którzy chcą się rozwijać. Polega ona na tym, że w pewnym momencie docierają oni do sufitu, którego nie sposób przebić. Chcą tworzyć w sklepie indywidualne opcje, ulepszać w każdym szczególe User Experience użytkownika i wdrażać dodatkowe funkcje. Większość rozwiązań typu SaaS obecnie uważa obsługę takich zapytań za duże wyzwanie.
Tworząc dedykowany zespół programistów dla indywidualnych rozwiązań przedsiębiorców prowadzących sklepy na Selly, wiedzieliśmy, że chcemy rozwijać się razem z nimi. Jesteśmy w stanie wykonać funkcjonalności szyte na miarę, co oszczędza czas na rekrutację programistów i satysfakcjonuje z powodu adekwatnej do jakości obsługi ceny. Stąd określenie “personalizowana platforma SaaS”, które już na stałe do nas przylgnęło.
9. Support i społeczność
W cenie abonamentu powinien być sprawny, merytoryczny support. Jest to potrzebne, gdy korzystasz z oprogramowania i nie możesz znaleźć pewnej informacji, chciałbyś złożyć indywidualne zamówienie, przenieść bazę danych lub masz podejrzenie, że coś nie działa, jak należy. Obsługa klienta powinna być gotowa, aby odpowiadać na wszelkie techniczne pytania i te najbardziej podstawowe.
Nastawiając się na personalizację i obsługę indywidualną naszej platformy, od początku zadbaliśmy o odpowiedni support. Osoby techniczne obsługują zapytania dotyczące funkcji sklepów i zawsze starają się udzielić wyczerpującej odpowiedzi. Obsługa dba, aby kontakt z klientem przechodził sprawnie, a czas odpowiedzi nieustannie się zmniejszał.
10. Cena i jej rola w wyborze
Przejdźmy do ceny! Biorąc pod uwagę dostawców oprogramowania w Polsce, ceny są stosunkowo podobne. Nie powinniśmy jednak traktować tego aspektu jako kluczowego przy wyborze dostawcy. Siłą rzeczy, na tym rynku, niższa cena bardzo często wiąże się z koniecznością zrezygnowania z danego pakietu usług. Natomiast analizując cenę, warto wziąć pod uwagę całość kosztów i oferowanych funkcjonalności, które wymieniliśmy powyżej.
Ceny w Selly dopasowane są do potrzeb konkretnych klientów e-commerce. Podstawowy abonament umożliwia na wykorzystanie funkcji platformy i skuteczną sprzedaż. Istnieją też opcje dla bardziej wymagających klientów i sklepów, które doszły do momentu, w którym potrzebują większych możliwości rozwoju.
Dostawca oprogramowania abonamentowego dla sklepu jest partnerem na lata!
Wybierając dostawcę oprogramowania SaaS zwróć uwagę na powyższe czynniki, a znacznie zwiększysz swoje szanse na zrównoważony rozwój sklepu. Podczas 10 - letniej obecności na rynku zadbaliśmy o każdy aspekt obsługi. Zachęcamy do testów i przekonania się na własną rękę. Gdy jako przedsiębiorca weźmiesz pod uwagę każdy z powyższych punktów, powinieneś długoterminowo być zadowolony z wyboru.
Pobierz ebook "Agencje i marketing w social mediach. Ebook z poradami dla firm"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Jesteśmy pierwszą w Polsce omnichannelową agencją marketingową. Odważne wizje oraz innowacyjne technologie zmieniamy w …
Zobacz profil w katalogu firm
»