26.07.2018 / Biznes
 

Już 50% internautów korzysta z usług InPost. Najchętniej z Paczkomatów

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
Rafał Brzoska ((fot.  materiały prasowe)
Rafał Brzoska ((fot. materiały prasowe)

Według badań Kantar TNS już 50% internautów korzysta z usług InPost. 62% badanych odebrało paczkę w Paczkomacie InPost w ciągu ostatnich 3 miesięcy, a 36% otrzymało przesyłkę kurierem inPost. 

InPost jest też wskazywany przez 88% internautów jako marka, którą znają.

- Tak wysoki wynik korzystania z usług plasuje InPost niemal na równi z dwoma czołowymi firmami kurierskimi i powyżej Poczty Polskiej. Potwierdza to, że warto inwestować w innowacje. Niemal wszyscy internauci przynajmniej słyszeli o usłudze Paczkomatów InPost, a aż 2/3 z nich odebrało za ich pośrednictwem paczkę w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Większość osób korzystających z Paczkomatów jest skłonna polecić tę usługę – wskaźnik NPS jest wysoki zarówno wśród osób wysyłających, jak i odbierających paczki w ten sposób. Osoby, które wysyłały paczki, najwyżej oceniają możliwość wyboru Paczkomatu w dogodnym miejscu oraz dostępność Paczkomatów przez całą dobę – powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

Advent International i InPost poinformowały, że zainwestują w 2018 roku nawet 250 mln zł w infrastrukturę paczkomatową oraz rozwój usług kurierskich. Firma dysponuje siecią ponad 3500 Paczkomatów w całej Polsce, a do końca roku ma powstać 1000 kolejnych. W okresie styczeń – maj 2018 roku InPost dostarczył 30 mln przesyłek, czyli o 42,2% więcej rok do roku – w tym Paczkomaty notowały wzrost o 41,2%, a kurier InPost o 43,4%. 

 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (1)
Krzysiek
1. Krzysiek, 5.172.238.*, 18.08.2018 / 18:45
Ja nie korzystam. Zazwyczaj jak do kogoś nadaję przesyłkę, to wybieram przesyłkę kurierską, którą nadaję przez Sendit, bo oferuje niedrogie przesyłki, które dochodzą na czas, a to mimo wszystko jest dla mnie najważniejsze.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.