12.06.2018 / Biznes
 

Marketin9.com - platforma dla pasjonatów marketingu internetowego

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij

ARTYKUŁ PROMOCYJNY
 

Działania w zakresie marketingu internetowego obejmują szeroki zakres technik i narzędzi budujących relację między klientem a marką. Aby móc odnosić w tej dziedzinie sukcesy, warto skorzystać z platformy, takiej jak marketin9, która wspomaga proces realizowania strategii marketingowej. Jakie funkcjonalności kryje jeszcze w sobie tego typu platforma? 

Z roku na rok rosną potrzeby firm i marek, a rynek pozycjonowania ewoluuje, generując jednocześnie coraz wyższe koszty. Wzrasta też zapotrzebowanie na specjalistów mających kreatywne i świeże podejście do problemu. Z badania AdEx, przygotowanego przez PwC na zlecenie IAB Polska, wynika, że w 2017 roku na reklamę internetową przeznaczono aż 2,69 mld zł. Dane te odnoszą się jedynie do trzech kwartałów ubiegłego roku (źródło).

Kwestią, która najbardziej interesuje firmy, jest stała analiza zachowań konsumenta, począwszy od zebrania na jego temat informacji offline/online, aż do rozpoznania jego omnichannelowych tożsamości. Najlepiej jest, jeśli takie badanie zakończy się również sporządzeniem raportu. Z pomocą analitykom przychodzą tu profesjonalne narzędzia służące do publikowania artykułów sponsorowanych oraz wymiany doświadczeń na temat polskich i zagranicznych marek. Jednym z nich jest platforma marketin9, która powstała gównie dla pasjonatów marketingu online. Skupia się ona na nowoczesnych trendach promocji, jak również obszarze SEO, SEM czy takich rozwiązaniach jak lead generation. Jak możemy zatem odnieść sukces przy wykorzystaniu platform internetowych?

Pozycjonowanie najczęściej używanym narzędziem content marketingu 

Jeszcze do niedawna content marketing był w Polsce mało popularny, 5 lat temu był zarezerwowany tylko dla największych firm i wymagał potężnych nakładów finansowych

(warto wspomnieć, że punktem odniesienia w obszarze np. pozycjonowania jest przeważnie konkurencja). Dopiero ostatnio stał się powszechnie dostępnym sposobem na promowanie marki w sieci. Odpowiada za to rosnąca stale konkurencyjność wśród niewielkich serwisów informacyjnych, social mediów czy blogów branżowych, które są zmuszone do ciągłego obniżania cen swoich usług, aby zachęcić tym reklamodawców.

Najkorzystniejszą finansowo opcją jest skorzystanie z platform, które posiadają dużo większy wolumen zamówień, dzięki czemu mogą negocjować ceny u poszczególnych wydawców publikacji content marketingowych. Nawet jeśli nie mamy doświadczenia w pozycjonowaniu, to korzystanie z wersji Express systemu na platformie pozwoli nam na rozpoczęcie promocji w ciągu kliku minut.

Warto skorzystać z narzędzi służących do optymalizacji, np. harmonogramu wyświetlania reklam. Najpierw należy tu skorelować konwersję z kliknięciami i zastosować zmniejszenie wyświetlania reklam w godzinach lub porach dnia w zależności od współczynnika konwersji. Zauważalna od kilku miesięcy dominacja duetu Google – Facebook już tak nas nie zadziwia. Potęga jego działań kryje się w coraz śmielszym wykorzystywaniu możliwości płynących ze sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego. Zaskakujące są jednak rozmiary, jakie przyjmuje to połączenie na cyfrowym rynku reklamowym, bowiem według ostatnich badań w 2017 roku do samego Google'a trafiła kwota 35 miliardów dolarów.

Te dane są zgodne z prognozami analityków z Salesforce, którzy twierdzą, że pod koniec 2018 roku Google i Facebook przejmą razem nawet 66 % budżetów przeznaczonych na digital (źródło: Salesforce „Digital Advertising 2020 Insights into a new era of advertising and media buying”). Facebook i Google są nazywane na rynku „ogrodzonymi ogrodami”, co wynika z bardzo restrykcyjnego podejścia marketerów do korzystania ze zgromadzonych przez nich danych, jak też zewnętrznych narzędzi pomiarowych. 

Czy artykuły sponsorowane są skutecznym narzędziem content marketingowym?

65486_screen-3.png

Zastanówmy się nad tym, jak artykuły sponsorowane są odbierane przez internautów. Opinie na ten temat są podzielone, jednak z ankiet przeprowadzonych w sieci wynika, że na pytanie dotyczące zaufania do takich treści jedynie 22% osób zadeklarowało, że ma do nich ograniczone zaufanie w porównaniu z bardziej pozytywnym w tym względzie odbiorem innych materiałów redakcyjnych. Prawie połowa ankietowanych uważa, że wiarygodność artykułów sponsorowanych jest taka sama jak w przypadku innych treści (źródło: https://thinkkong.pl/artykuly-sponsorowane-sprzedaja-wyniki-badania/).

Zaletą tego rozwiązania jest możliwość zdobywania wartościowych linków, generowania ruchu na stronach, a co za tym idzie umacniania pozytywnego wizerunku marki na rynku. Jest to dobra alternatywa dla otaczających nas zewsząd tradycyjnych reklam, szczególnie jeśli przybiera ona formę poradnika, dzięki której funkcje content marketingowe łączą się z użytecznością porad dla użytkowników, co pociąga za sobą prawdopodobieństwo wywołania u nich pozytywnych odczuć względem marki.

Oczywiście sukces artykułów sponsorowanych uwarunkowany jest również takimi czynnikami jak: aktualny profil linowy strony, obecność w linku słów kluczowych (tzw. anchory), autorytet serwisu, z którego pozyskany jest link oraz oznaczenie pozyskanych linków z artykułów jako dofollow. 

 Jak dobierać serwisy na platformie marketin9?

W panelu „advertisera” spośród kilkutysięcznej listy ofert na artykuły sponsorowane na portalach internetowych możemy wybrać te, na których najbardziej nam zależy. Na platformie znajduje się kilka tysięcy serwisów posegregowanych tematycznie. Przy każdym z nich można znaleźć parametry zaciągane z zewnętrznych narzędzi Ahrefs i MajesticSEO: DR (Domain Rank) oraz TF (Trust Flow), które są aktualnie najważniejszymi wyznacznikami autorytetu domeny. Warto zwrócić uwagę na wartości przy danej domenie, bowiem im wyższa staje się wartość, tym większa jest szansa na to, że publikacja po czasie przełoży się na wzrost autorytetu naszego serwisu.

Dzięki umiejscowionym w panelu wymyślnym filtrom możemy szybciej znaleźć interesujące nas serwisy i przygotować gotową listę, na której będziemy publikować nasze treści wraz z linkami. Gdyby pojawił się problem z ustaleniem odpowiedniej strategii linkowania czy harmonogramu publikacji, możemy skontaktować się z ekspertami platformy marketin9, aby przydzielony do nas konsultant pomógł nam przy ich ustaleniu.

Dodatkowe korzyści z publikowanych artykułów

Publikowane przez nas treści mogą również generować większy ruch do naszej witryny, zwłaszcza gdy tekst ma formę poradnika i rozwiązuje problemy lub zapytania potencjalnych klientów. Użytkownicy sieci bardzo często wpisują jakieś zapytania składające się z fraz, które najbardziej utożsamiają ze swoimi problemami. Jeśli zależy nam na konkretnej grupie odbiorców, warto spersonalizować komunikat marketingowy. To właśnie zbudowanie relacji z klientem może wykreować pozytywny wizerunek naszej marki, a ponieważ ludzie lubią być informowani lub zabawiani, to artykuły, które są wartościowe dla użytkowników, powinny generować więcej wejść na naszą stronę.

Content marketing ma na celu tworzenie treści, które można udostępniać, a następnie uzyskać ich maksymalną ekspozycję do docelowych odbiorców. Powinien on także wywoływać wśród nich ciekawość. Dodatkowy ruch publikowanej przez nas treści wspomaga naszą strategię oraz pozwala nam na zoptymalizowanie kosztów kampanii. Tu kolejną pomocą służą social media, dzięki którym w najszybszy sposób dotrzemy do swoich odbiorców. Należy jednak uważać na pewne zagrożenia. Jeśli w social mediach zamieścimy treści niskiej jakości, może to w sposób niekontrolowany przekształcić się w falę negatywnych komentarzy i ostatecznie pogorszyć wizerunek naszej marki.

Najważniejsze funkcje platformy marketin9.com

65467_screen1.png

Dobrze przygotowana strategia marketingu internetowego może przynieść zaskakujące efekty. Do najbardziej pożądanych przez klientów funkcji platform, w które został też wyposażony marketin9, należą m.in:

 • możliwość dodawania własnych artykułów lub zamawianie ich u copywriterów;
 • dostęp do kilku tysięcy serwisów internetowych w kilkunastu krajach;
 • możliwość szybkiego filtrowania serwisów po parametrach, kategoriach czy tematyce;
 • wygodne i szybkie zamawianie publikacji artykułu;
 • monitorowanie statusu publikacji oraz kontrola nad wydawanym budżetem;
 • możliwość skorzystania z usług profesjonalistów w zakresie tworzenia harmonogramu, strategii e-marketingu oraz wyświetlania treści;
 • otrzymanie gotowych raportów podsumowujących efekt kampanii lub samej publikacji.

Nadrzędną funkcją tej platformy jest z pewnością możliwość rozpowszechniania cennych, spójnych treści, odpowiednio dobranych do grupy docelowej. Dzięki temu możemy nie tylko przyciągnąć do nas dobrze dobranych klientów, ale i utrzymać z nimi długofalową relację. Przestrzeganie zasady tworzenia najwyższej jakości tekstów wpływa pozytywnie na odbiór wizerunku naszej firmy.

Gwarancją sukcesu w e-marketingu są odczyty publikowanej treści zamienione następnie w kliknięcia, te zaś potęgują liczbę potencjalnych klientów. Platforma marketin9 dzięki współpracy z wysoko rankingowymi witrynami zapewnia trafność dotarcia do pożądanych przez klienta grup docelowych oraz niepodważalnie zwiększa ruch na naszej stronie internetowej.

Podsumowanie

W dobie rozwijającego się e-marketingu istnieje mnóstwo narzędzi, chociażby do działań SEO lub SEM. Jednak content marketing to potężna broń w walce z rosnącą konkurencją zarówno większych marek, jak i maleńkich firm. Tylko dobrze zaplanowana strategia, rozłożona w czasie i podsumowana w budżecie może zapewnić nam sukces. Nawet jeśli jesteśmy pasjonatami marketingu online i wydaje się nam, że wiemy już o tym obszarze wszystko, może się okazać, że popełniamy błędy. Ta prężnie rozwijająca się dziedzina kryje w sobie jeszcze wiele tajemnic, dlatego warto korzystać z platform, które stosując m.in. sztuczną inteligencję, przyspieszą i zoptymalizują naszą kampanię.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.