14.03.2017 / Biznes
 

mytaxi startuje w Londynie oraz Irlandii

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
na zdjęciu: Andrew Pinnington, CEO mytaxi (fot. myTaxi)
na zdjęciu: Andrew Pinnington, CEO mytaxi (fot. myTaxi)

mytaxi oficjalnie udostępnia swoją usługę w Londynie oraz 8 miastach irlandzkich, w tym w Dublinie, z łączną flotą 27 000 kierowców. Wejście mytaxi na angielski i irlandzki rynek jest konsekwencją połączenia z londyńską aplikacją Hailo w sierpniu 2016 roku. Łączny zasięg aplikacji to w tej chwili ponad 50 europejskich miast. 

Flota taksówek mytaxi została zasilona przez 17 000 kierowców z Londynu oraz 10 000 kierowców z Irlandii. - Londyn jest największym i najważniejszym rynkiem taksówkarskim w Europie – mówi Andrew Pinnington, Dyrektor Generalny mytaxi – Udostępnienie naszej usługi na angielskim i irlandzkim rynku jest krokiem milowym w historii mytaxi. Mamy bardzo ambitne plany rozwoju na ten rok i dążymy do osiągnięcia naszych celów poprzez wzrost organiczny, partnerstwa lub kolejne fuzje i przejęcia działalności.  

W lutym 2017 roku mytaxi ogłosiło kolejną akwizycję – greckiej aplikacji Taxibeat. Dzięki temu jeszcze w tym roku Grecja stanie się 10. krajem europejskim, w którym pasażerowie będą mogli zamawiać taksówkę za pośrednictwem mytaxi. 

Polska jest jednym z pierwszych krajów, w którym pojawiła się ta aplikacja. Od startu w 2012 roku, liczba kierowców współpracujących z mytaxi w Warszawie, Krakowie i Trójmieście wynosi ponad 3 000. 

Polacy oprócz wygody zamówienia i płatności za przejazd taksówką poprzez aplikację, doceniają fakt iż mytaxi jest firmą międzynarodową, dzięki czemu podróżując po Europie z łatwością mogą zamówić przejazd za pośrednictwem jednej aplikacji, bez konieczności wyszukiwania lokalnych korporacji – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce – Wielka Brytania i Irlandia są jedną z najpopularniejszych destynacji Polaków, dlatego informacja o dostępności mytaxi w tych krajach szczególnie cieszy naszych pasażerów. 

mytaxi dostępne jest obecnie w Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Austrii, Szwecji, Portugalii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Polsce, a wkrótce również w Grecji. Inwestorem mytaxi jest grupa Daimler AG.

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (1)
Auto Wypożyczalnia
1. Auto Wypożyczalnia 14.03.2017 / 13:05
To jest coś na zasadzie Ubera?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
6ix
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.