12.10.2017 / Biznes
 

Polski start-up - UnStock - został przejęty przez izraelską platformę wideo

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
źródło: UnStock
źródło: UnStock

Startup UnStock, czyli marketplace, dzięki któremu twórcy mogą sprzedawać firmom kręcone smartfonami filmy, został właśnie kupiony przez izraelską platformę wideo - Slidely.

Za stworzenie UnStocka odpowiedzialni są Adam Cellary, Kamil Goliszewski i Jakub Górajek. Umożliwia on zakup filmu za pomocą kilku kliknięć, ponieważ platforma bierze na siebie pośrednictwo i formalności. Potencjał tego pomysłu doceniony został już wcześniej przez nowojorski akcelerator AngelPad, a UnStock był pierwszym polskim start-upem, który zakwalifikował się do tego programu.

Slidely to platforma generująca treści wideo. Umożliwia użytkownikom tworzenie własnych filmów, kompilacji oraz wideoklipów i zamieszczanie ich na Facebooku, Google Plus czy Twitterze. Płatna opcja Promo pozwalająca na przygotowanie materiałów wideo do celów marketingowych miesięcznie przynosi firmie prawie milion dolarów MRR (powtarzalnych przychodów miesięcznych).

Izraelska spółka planuje kolejne inwestycje w Polsce. Firma otwiera u nas swój oddział, za który będą odpowiadać twórcy UnStocka. Obecnie zespół liczy pięć osób, do założycieli dołączyli bowiem Krystian Solarz oraz Tomasz Pasternak, którzy mieli duży wpływ na ostateczny kształt aplikacji. Ekipa ma nadzieję na szybki rozwój projektu i szuka kolejnych pracowników, m.in. doświadczonych backend i frontend deweloperów.

- To niesamowita satysfakcja, gdy tak wielki gracz docenia nasze know-how - podkreśla Kamil Goliszewski, dotychczasowy COO UnStocka, a obecnie Head of Product and Operations w Slidely. Pytany o kwotę transakcji podkreśla, że jest ona objęta tajemnicą biznesową. Twórcy aplikacji zapewniają jednak, że negocjacje od samego początku odbywały się w partnerskiej atmosferze. Zwracają też uwagę, że szefowie Slidely byli pod wrażeniem jakości usług na rynku nowych technologii w Polsce oraz wysokiej etyki pracy - właśnie dlatego postanowili otworzyć w naszym kraju kolejny oddział. W ciągu roku w warszawskim biurze Slidely zatrudnienie ma znaleźć łącznie około 30 osób.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.