29.04.2009 / Biznes
 

Prezenty za oglądanie reklam

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Otineo to nowy serwis, w którym marketerzy będą mogli selekcjonować grupy docelowe oraz wyświetlać im odpowiednio dobrane reklamy. Użytkownicy natomiast, dzięki możliwości zbierania punktów za oglądanie spotów, sami mają decydować się na poświęcanie czasu na oglądanie reklam.

Polska to pierwszy kraj, w którym ruszyło Otineo  – internetowa platforma umożliwiająca emisję reklamy wideo. Jej założeniem jest tworzenie kontekstu do aktywnego odbioru reklamy wideo przez użytkowników. Otineo wprowadza również narzędzie dla reklamodawców - tzw. Pay-Per-View Full Screen.

„Nasz model eliminuje zjawisko ślepoty bannerowej” – mówi Łukasz Adamczyk, PR Manager Otineo. Pay-per-View Full Screen to model emisji reklamy wideo, opracowany na potrzeby Otineo, w efekcie którego reklama nie stanowi dodatku do innych treści, ale stanowi podstawową zawartość serwisu. Spoty są emitowane w trybie pełnoekranowym, na czarnym tle, a internauta ogląda wyłącznie reklamy i nie jest rozpraszany przez inne treści serwisu.  Po zakończeniu emisji użytkownik potwierdza fakt obejrzenia reklamy, a reklamodawca ponosi koszt jedynie faktycznych – tj. potwierdzonych przez użytkowników - obejrzeń reklamy. Oferowana przez nas forma reklamy Pay-Per-View Full Screen jest bardzo korzystna ekonomicznie dla reklamodawców, gdyż jest rozliczana nie za wyświetlenia, ale za rzeczywiste obejrzenia reklamy. Fakt ten dodatkowo podkreślamy stosując wskaźnik CPV (Cost Per View), a nie standardowy CPM, przypisany do klasycznej reklamy odsłonowej w Internecie” – podkreśla Marcin Owczarek, product manager Otineo.

W systemie zastosowano tzw. „targetowanie autorskie”. Jak informują przedstawiciele Otineo, jest to nowy model targetowania reklamy, który opiera się o dane na temat użytkownika gromadzone w systemie Otineo, jak również o dane o użytkownikach gromadzone na zlecenie reklamodawcy. Rezultatem jest możliwość doboru użytkowników według klasycznych kryteriów demograficznych i psychograficznych (wiek, miejsce zamieszkania, wykształcenie, itp.), jak również pod względem kryteriów definiowanych przez samego market era, jak np. korzystanie z produktów konkurencyjnych.

„Rodzaj danych zbieranych wśród użytkowników Otineo zależy od życzeń reklamodawcy. Jeżeli reklamodawca będzie chciał zbierać dane, które będą danymi osobowymi to również jest taka możliwość. Kwestia zabezpieczeń bazy danych użytkowników jest przez Otineo traktowana priorytetowo i w szerokim zakresie – m.in. poprzez szyfrowanie połączenia certyfikatem SSL VeriSign, które stosowane jest w bankowości internetowej” – mówi Łukasz Kadłuczka, specjalista ds. PR  obsługujący Otineo. Dodaje również, że reklamy w serwisie są segregowane zgodnie z profilem odbiorcy, określonym wcześniej przez reklamodawcę. Użytkownik nie ma bezpośredniego wpływu na wybór konkretnej reklamy.

Model dystrybucji przychodu uzyskanego z kampanii w Otineo polega na wykorzystaniu części uzyskanych od reklamodawców środków na gratyfikowanie użytkowników za oglądanie dopasowanej reklamy wideo. Aktualnie zebrane przez użytkowników serwisu punkty za oglądanie reklam (tzw. otinki) mogą być następnie zamienione na usługi telekomunikacyjne: doładowania telefonów pre-paid polskich operatorów komórkowych, darmowe rozmowy przez telefon stacjonarny oraz  rozmowy za pośrednictwem Internetu. Stawki za obejrzenie reklam ustalone są obecnie na poziomie 1-2 punktów za reklamę. Zróżnicowanie stawek punktowych zależeć ma przede wszystkim od długości reklamy.

Jak powiedział Interaktywnie.com Łukasz Adamczyk, wersja finalna serwisu Otineo ruszy w momencie rozpoczęcia kampanii promocyjnej, tj. w drugiej dekadzie maja.

Źródło: informacja prasowa / informacja własna

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (6)
Radek
1. Radek, 79.187.111.*, 29.04.2009 / 14:22
Czyli coś podobnego jak w ofercie 36,6. Zastanawia mnie tylko jak dużo mareketerów będzie chętnych do reklamowania się wśród grupy docelowej, która nie ma na doładowanie telefonu - raczej mało zamożna grupa.

Na stronie brakuje jakichkolwiek danych identyfikujących właściciela. Jakoś mnie to nie zachęca.
Kilian Obniski
2. Kilian Obniski 29.04.2009 / 14:38
Testujemy ...
Łukasz Kadłuczka
3. Łukasz Kadłuczka, 94.254.206.*, 29.04.2009 / 20:19
Serwis Otineo jest kierowany do szerokiego grona internautów, nie tylko mniej zamożnego segmentu konsumentów. W tym momencie grupą docelową są przede wszystkim osoby korzystające z usług telekomunikacyjnych. Jednak klient targetując swoją reklamę i tak trafi tylko do ?swoich użytkowników?, czyli do zakładanej zdefiniowanej grupy docelowej. W tej sytuacji dla reklamodawcy nie ma znaczenia jaka jest struktura użytkowników całego serwisu.

W obecnej chwili możliwa jest wymiana punktów na usługi telekomunikacyjne, jednak docelowo w ofercie serwisu będą znajdowały się również inne produkty i kupony rabatowe na zakupy. W związku z tym struktura użytkowników będzie ulegać zmianie.
Łukasz Kadłuczka
4. Łukasz Kadłuczka, 94.254.206.*, 29.04.2009 / 20:21
W obecnej chwili możliwa jest wymiana punktów na usługi telekomunikacyjne, jednak docelowo w ofercie serwisu będą znajdowały się również inne produkty i kupony rabatowe na zakupy. W związku z tym struktura użytkowników będzie ulegać zmianie
Radek
5. Radek, 79.187.111.*, 30.04.2009 / 13:15
Ciekawa informacja dotyczący podobnej usługi ale w TV

http://multi-blog.pl/2009/04/30/pod-czyli-promocja-na-zadanie-za-chwile-wejdzie-na-rynek/
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.