12.12.2018 / Biznes
 

Showmax wychodzi z Polski. Skoncentruje się na rynkach afrykańskich

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Showmax.com
Showmax.com

To już koniec serwisu, który zasłynął i narobił sporo szumu dzięki produkcji „Ucha prezesa” czy współpracy przy hitowym „Klerze”. 31 stycznia 2019 roku platforma wycofa się z Polski. Po niecałych dwóch latach. 

- Jest to następstwem strategicznej wizji właściciela Showmax - Naspers Group, o wycofaniu się z działalności w sektorze rozrywki wideo prowadzonej w ramach MultiChoiceGroup, do której włączony został Showmax. Pomimo dobrych wyników i popularności serwisu, dalszy rozwój Showmax Polska, jako jedynej firmy działającej w obszarze wideo poza Afryką, nie mieści się w ramach przyjętej strategii zarówno MCG, która koncentruje się na kontynencie afrykańskim, jak i Naspersa. Showmax Africa nadal będzie działać jako część MultiChoiceGroup - informuje w oświadczeniu Magdalena Marzec, communications manager Showmax w Polsce.

W styczniu w Interaktywnie.com pisaliśmy, że trzecia edycja VideoTrack potwierdziła spadającą popularność torrentów w Polsce. Choć skala piractwa wciąż jest duża, to jednak źródłem pozyskiwania m.in. pirackich treści znacznie częściej są serwisy streamingowe. Badanie Wavemaker dowodzi, że torrenty są stosunkowo najpopularniejsze wśród 25-34 latków (24 proc.), a więc w tej grupie, która rozpoczęła aktywnie korzystanie z wideo w sieci w czasie, gdy oferta serwisów streamingowych nie była jeszcze tak bogata.

Na obraz rynku wideo w dużym stopniu wpłynęły w ostatnich dwóch latach serwisy subskrypcyjne (SVOD), wśród nich – Netflix, Showmax czy Amazon Prime Video. Markę Netflix kojarzy w Polsce 63 proc. internautów (więcej niż HBO Go – 60 proc.), a intensywnie reklamowany Showmax – 56 proc.  Już ponad 20 proc. internautów zdarzyło się też korzystać z serwisów subskrypcyjnych.  Blisko połowa grupy klientów SVOD samodzielnie opłaca abonament, stosunkowo niewielu badanych zrzuca się na dostęp do subskrybowanego serwisu.         

Czyżby jednak przy dość sporej konkurencji - Netflix, Ipla, Vod.pl - Showmax z abonamentem za 19,90 zł miesięcznie nie wytrzymał konkurencji?

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
TAGI

ShowMax, sVOD, vod


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.