13.07.2017 / Biznes
 

Snap na giełdzie nie radzi sobie najlepiej...

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 

Po czterech miesiącach od długo wyczekiwanego debiutu Snapa na giełdzie nie ma już śladu po początkowym entuzjazmie inwestorów. Akcje właściciela tej społecznościowej aplikacji szorują po dnie. Pechowcy stracili nawet 40 proc. zainwestowanych pieniędzy.

Giełda ujawniła problemy giganta, który ciągle uchodzi za jedną z najgorętszych spółek w Dolinie Krzemowe. Spółka już w prospekcie emisyjnym uczciwie przyznawała, że rentowności może nie osiągnąć nigdy, spora część inwestorów potraktowała więc inwestycję w spółkę krótkoterminowo i od dłuższego już czasu wartość jej akcji spada. 

Wczorajsze tąpnięcie miało związek przede wszystkim z obniżaniem ceny docelowej akcji Snapa przez banki JPMorgan oraz Credit Suisse, a także zmianą rekomendacji banku Morgan Stanley, który poleca akcje spółki "trzymać", ale już nie "kupować".

Problemy spółki nie powinny być zaskoczeniem nie tylko dla analityków giełdowych, ale także dla wszystkich tych, którzy obserwują rynek reklamy internatowej. Snap, który kilka temu dumnie odrzucił propozycję Facebooka, który chciał go przejąć, przez chwilę wydawał się zagrożeniem nawet dla wielokrotnie większego rywala. Atrakcyjny dla młodych, prostu i zabawny stał się domeną nastolatków, którzy nie chcieli dzielić wirtualnej przestrzeni z rodzicami. "Starzejący się" Facebook nie dał jednak za wygraną i po kilku nieudanych próbach, wygląda na to, że znalazł sposób na to, by zneutralizować Snapa. Kopiowanie jego najważniejszych funkcjonalności okazało się skuteczniejsze od wymyślania koła na nowo.

Instagram Stories, czyli znikające materiały, szybko zaskarbiły sobie sympatię użytkowników, przyciągając ich do ekosystemu Facebooka. Snap wciąż rośnie, ale nie tak szybko, by inwestorzy zapatrzeni w sukces Facebooka, mogli być usatysfakcjonowani. Snap, mimo że oficjalnie wszystko idzie po jego myśli, nie wydaje się mieć pomysłu na rozwiązanie tego problemu. 

 

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • REDLINK REDLINK

  REDLINK to profesjonalny system do realizacji kompleksowych kampanii E-MAIL i SMS. Współpraca marki ze wszystkimi...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • ASPER SOFTWARE HOUSE ASPER SOFTWARE HOUSE

  ASPER SOFTWARE HOUSE z Warszawy to osiem lat doświadczenia i dziesiątki zadowolonych Klientów. W naszej pracy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.