16.04.2018 / Biznes
 

Spotify przejmuje start-up Loudr, by rozwiązać problem opłat licencyjnych

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 

Spotify kupiło firmę Loudr, która zajmuje się tworzeniem produktów i usług, pomagających twórcom treści, agregatorom i dostawcom muzyki cyfrowej w łatwym wypłacaniu opłat licencyjnych. Szwedzki gigant od dawna boryka się z oskarżeniami, że nie robi tego właściwie, naruszając w ten sposób prawa autorskie. 

Loudr, założone w 2013 roku z siedzibą w San Francisco, zajmuje się zautomatyzowanym regulowaniem tych kwestii, które tylko z pozoru wydają się proste. Namierzenie odpowiednich wydawców, powiązanie ich z piosenkami i przekazanie odpowiednich kwot za odtworzone streamy wiąże się z pracą na ogromnych zbiorach danych i wiele wydawców narzeka, że Spotify sobie z tym nie radzi. Wypłaty bywają wstrzymywane z powodu braku danych lub niepoprawnych danych, a Spotify, które niedawno zadebiutowało na giełdzie, nie chce problemów. A raczej - chce je wreszcie rozwiązać, bo z zarzutami nierespektowania praw autorskich spotyka się od dawna. 

Wixen Music Publishing, którego portfolio zawiera utwory Toma Petty'ego, Neila Younga, Stevie Nicksa, niedawno pozwało platformę na niebagatelne 1,6 miliarda dolarów, co trudno uznać za dobrą monetę, nawet jeśli wszystko skończy się spodziewaną ugodą. Ponadto, Kongres rozważa teraz wprowadzenie regulacji, mających na celu lepsze zabezpieczenie praw twórców. Została ona już jednomyślnie zatwierdzona przez Komisję Sądownictwa Izby Reprezentantów.

Pracownicy Loudr zostaną przeniesieni nowojorskiej siedziby Spotify, gdzie będą nadal świadczyć - jak czytamy w komunikacie - "wybrane usługi dla swoich wydawców i platform agregujących, a także przyczynią się do ciągłych starań Spotify zmierzających do bardziej przejrzystej i wydajnej branży wydawnictw muzycznych dla autorów tekstów piosenek i posiadaczy praw autorskich".

 

 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.