Pierwszy polski komunikator i jedna z najbardziej znanych polskich marek internetowych obchodzi swoje 9 urodziny! Gadu-gadu powstało 15 sierpnia 2000 roku.
Pierwszy polski komunikator i jedna z najbardziej znanych polskich marek internetowych obchodzi swoje 9 urodziny! Gadu-gadu powstało 15 sierpnia 2000 roku.
Nikt wówczas nie przypuszczał, że GG spotka się z tak szerokim zainteresowaniem użytkowników sieci. Już w pierwszym dniu startu komunikatora zarejestrowało się ponad 10 tys. osób, a po roku liczba ta przekroczyła już 250 tys. Znajomi zaczęli polecać sobie wzajemnie program do pogawędek, który stał się bezpłatną alternatywą dla np. komórek. Gadu-Gadu oferowało ponadto wysyłanie bezpłatnych SMS-ów.
- Wbrew powszechnym opiniom, GG nie było pierwszym komunikatorem w Polsce, musiało już sprostać obecnej konkurencji zagranicznych aplikacji. Dzięki prostej instalacji, obsłudze, polskiemu menu oraz małej objętości pliku – Gadu-Gadu szturmem zaczęło zdobywać serca polskich internautów, będąc do dzisiaj liderem, co więcej doczekując się naśladowników nawet w... Japonii – mówi Piotr Pokrzywa z Zarządu GG Network, który współtworzy GG od samego początku.
Obecnie z komunikatorów internetowych korzysta prawie 80% użytkowników internetu w Polsce (badanie Diagnoza Społeczna 2009). Z czego większość osób korzysta regularnie - co czwarty Polak korzysta z komunikatora przynajmniej raz w tygodniu. Statystyki Gadu-Gadu pokazują, że już ponad 8 mln numerów GG użytkowników aktywnie komunikuje się przez Gadu-Gadu, a ponad 10 mln numerów loguje się w ciągu miesiąca. Łącznie wszyscy użytkownicy GG utrzymują ponad 350 mln relacji. Przez serwery GG codziennie przechodzi kilkaset milionów wiadomości.
Po sukcesie pierwszej odsłony aplikacji, zespół GG nie spoczął na laurach przygotowując coraz to nowsze wersje komunikatora. Dzięki temu dzisiaj oprócz tradycyjnego „kilkania” tekstowego, użytkownik GG może prowadzić nie tylko rozmowy głosowe, ale także wideo.
Gadu-Gadu dziś to nie tylko najpopularniejszy program do komunikacji w Polsce, ale stale powiększająca się sieć usług dla milionów internautów - warto wspomnieć o serwisach społecznościowych, takich jak: MojaGeneracja.pl, Bliziutko.pl, czy serwis mikroblogowy Blip.pl. Producent GG przygotował też serwisy rozrywkowe (Pykam.pl) i edukacyjne (Nauka.pl, MEGAslownik.pl), radio internetowe Open.FM
Użytkownicy GG mogą od niedawna oderwać się od komputera i zabrać ze sobą wszędzie komunikator wraz z całym internetem dzięki telefonii komórkowej GaduAIR, która łączy w sobie komunikator, tanią telefonię internetową oraz komórkę – a wszystko pod jednym numerem telefonu, który jest jednocześnie numerem GG.
Od czterech lat GG wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka pomaga chorym dzieciom w całej Polsce. Co roku Gadu-Gadu wystawia na aukcje WOŚP specjalny niski nr GG, który w tym roku został wylicytowany za rekordową kwotę ponad 20 tysięcy złotych.
Od 2007 r. z komunikatora GG korzysta warszawska policja w ramach akcji „Stop przemocy w szkołach”. Dzięki temu uczniowie szkół podstawowych gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogą szybko i anonimowo poinformować organy ścigania o niepokojących sytuacjach w szkole czy na podwórku. Z pomocnych właściwości Gadu-Gadu coraz częściej korzystają też psychologowie i terapeuci.
Komunikator Gadu-Gadu zyskał uznanie również wśród ludzi z pierwszych stron gazet. Z popularnego GG codziennie korzysta były Prezydent Lech Wałęsa, komunikując się w ten sposób z rzeszą swoich zwolenników. Wśród społeczności użytkowników GG są również gwiazdy, m.in. Kasia Cerekwicka, Doda, Zespół Łzy, czy popularny raper TEDE. Swoje numery mają także liczne redakcje mediów i fundacje.
Na sukces Gadu-Gadu codziennie w pocie czoła pracuje około 250 osób w Warszawie, Wrocławiu i na Ukrainie. W samej tylko Warszawie pracuje 220 osób, tu też znajduje się serce firmy – GG Network S.A. Polskie doświadczenia GG są wykorzystywane za granicą – mieszkańcy Ukrainy mogą już korzystać z podobnych rozwiązań – wprowadza je na Wschodzie ukraiński oddział Gadu-Gadu. W nie dalekiej przyszłości planowane jest otwarcie oddziałów w Rumuni i Bułgarii. We Wrocławiu działa Centrum Deweloperskie Gadu-Gadu oraz znajduje się siedziba firmy LIVECHATSoftware, która należy do Grupy Gadu-Gadu.
Obecnie właścicielem spółki jest południowo-afrykański koncern medialny Naspers.
Źródło: GG Network S.A.
Pobierz ebook "Ebook: Ochrona firmy i jej danych przed cyberzagrożeniami"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
już niedługo... :)
niedługo będą też urodziny konnekta, rewelacyjnego komunikatora bez reklam, a korzystającego z protokołu gg ;)
Jak gadu-gadu ruszało nie miało w polskiej alternatywy - dlatego jest ciągle i pewnie jeszcze długo będzie najpopularniejszym komunikatorem.