18.10.2016 / Biznes
 

Strategia Netfliksa jednak się sprawdza? Serwis przestrzelił własne prognozy

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 
Netflix (fot. biuro prasowe)
Netflix (fot. biuro prasowe)

Prognozy analityków, którzy wieszczyli, że na wyniki Netfliksa negatywnie wpłynie podniesienie ceny usługi w USA, nie sprawdziły się. Liczba użytkowników serwisu wzrosła bardziej niż ktokolwiek się tego spodziewał.

W trzecim kwartale 2016 roku liczba subskrybentów wzrosła o 370 tysięcy osób jedynie w USA, podczas gdy sam Netflix ostrożnie szacował, że zdobędzie jedynie 300 nowych użytkowników.  Na pozostałych rynkach z Netfliksa zaczęło korzystać 3,2 miliona osób, co też jest niezłym wynikiem w porównaniu do spodziewanych 2 milionów. Ogólnie z usługi korzysta już prawie 87 milionów osób na całym świecie.

Spółka o wynikach poinformowała w liście do akcjonariuszy, którzy zareagowali natychmiast. Kurs akcji wzrósł w poniedziałkowym notowaniu o 20 procent.
Netflix bezpośrednich przyczyn większego zainteresowania usługą upatruje w premierach własnych seriali - "Stranger Things" i "Luke Cage". Zainteresowanie wokół nich bezpośrednio - według szefów serwisu - przełożyło się na większą niż spodziewana liczbę subskrybentów, co uznali za potwierdzenie słuszności obranej strategii. Netflix dąży bowiem do tego, by na platformie około 50 procent wszystkich treści było autorskich i zamierza przeznaczyć na ten cel około 6 miliardów dolarów w samym tylko 2016 roku.
Analitycy, choć przyznają, że subskrybenci gotowi są płacić za treści premium, obawiają się jednak, że - przynajmniej w USA - serwis sięgnął już sufitu, bo wszyscy jego potencjalni użytkownicy wykupili już subskrypcję. Z polskiego punktu widzenia to jednak czyni sprawę dużo ciekawszą. Netflix, który zadebiutował u nas w okrojonym kształcie i bez polskiej wersji językowej, niedawno pojawił się "oficjalnie". Treści i interfejs przetłumaczono, a przedstawiciele serwisu zapowiedzieli bliższą współpracę z lokalnymi twórcami.
Być może - jeśli w USA - rozwój nie będzie już tak dynamiczny jak wcześniej, wysiłki, by usatysfakcjonować inwestorów, skoncentrują więc się na rynkach zagranicznych? 

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • Tomasz Bonek Marta Smaga Sp. z o.o. Tomasz Bonek Marta Smaga Sp. z o.o.

  Kompleksowo realizujemy projekty internetowe - od strategii, poprzez wdrożenie witryny, do pozyskiwania...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • OSOM STUDIO OSOM STUDIO

  Jesteśmy agencją interaktywną, której pasja i doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań mobilnych i internetowych,...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
6ix
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.