14.09.2018 / Biznes
 

Szef Amazona przeznaczy 2 miliardy dolarów na pomoc bezdomnym rodzinom

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 

Jeff Bezos ogłosił swój filantropijny projekt na Twitterze. Chce sfinansować powstanie sieci przedszkoli, do których dzieci z biednych rodzin, przyjmowane będą bez żadnych opłat oraz wspomóc istniejące organizacje non-profit, które pomagają rodzinom bezdomnym, zapewniając dostęp do mieszkań i żywności. Obie inicjatywy to koszt 2 miliardów dolarów.

- Będziemy kierować się tymi samymi zasadami, którymi kierujemy się w Amazonie, a najważniejszą jest prawdziwa obsesja na punkcie naszych satysfakcji klientów. Tylko tym razem naszymi klientami będą dzieci - pisze Bezos na Twitterze, dodając poetycko, że "edukacja nie jest napełnianiem wiadra, tylko rozpalaniem ognia. 

Jeff Bezos, który od niedawna jest najbogatszym człowiekiem na świecie (Bloomberga szacuje wartość jego majątku na kwotę 150 mld dol.), nie angażował się dotychczas w działalność charytatywną. Rok temu poprosił jednak o sugestie, w jakie obszary powinien skierować swoje wysiłki, by jego działalność była skoncentrowana mniej na długofalowych efektach, a bardziej na rozwiązaniu bieżących problemów i osiągnięciu trwałych efektów.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.