
Dotychczas Vimeo kojarzone było z serwisem wideo dla artystów, młodych filmowców, muzyków. Pojawiały się tam reklamy, ale głównym nurtem serwisu były animacje, produkcje krótkometrażowe i filmy niekomercyjne. Regulamin serwisu zakłada, że filmy przesyłane przez użytkowników muszą być ich autorstwa.
Użytkownicy mogli wykupić dodatkowe opcje, jak na przykład większy limit transferu, brak reklam, nielimitowane wgrywanie filmów HD, czy dostęp do zaawansowanych statystyk dla poszczególnych filmów.
Vimeo jednak postanowiło nieco się ugiąć i otworzyć również na komercyjne realizacje. Od teraz użytkownicy - przede wszystkim firmy - mogą wykupić dostęp do konta Pro. Koszt to 199 dolarów rocznie. W zamian za to właściciel konta otrzymuje dodatkową pamięć, nie ma limitu transferu. Jak podane cnet, nowa usługa ma konkurować między innymi z Google Video for Business czy Viddlerem, które są przeznaczone dla klientów biznesowych.
Serwis powstał w 2004 roku, od tamtej pory zgromadził ponad 3 miliony użytkowników. Na koniec 2010 roku dodali oni ponad milion filmów, z czego około 100 tysięcy w jakości HD.
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe.
Świadczymy usługi związane z...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie.
Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu,...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i...
Zobacz profil w katalogu firm »
Firma MENTAX powstała w 2005 roku. Posiadamy ponad 15-letnie doświadczenie w tworzeniu oprogramowania na...
Zobacz profil w katalogu firm »
Dlaczego założyłem Space Ads?
Poznaj historię Rafała Chojnackiego, założyciela agencji.
Słabe agencje i...
Zobacz profil w katalogu firm »
Specjalizujemy się w marketingu efektywnościowym. Dzięki doświadczeniu naszych specjalistów tworzymy kampanie,...
Zobacz profil w katalogu firm »
Nie wiem czy to dobry pomysł. Vimeo, może nie było serwisem masowym, ale miało bardzo wąski target. To z jednej strony ogranicza zasięg, ale stanowi też największą chyba obietnicę marki.
Przykro ogląda się, gdy serwis będący awangardą postanawia pójść w kierunku skomercjalizowanej masówki...
Jeszcze nic straconego. Reklamy też mogą być przesiąknięte artyzmem...
a wzrost liczby użytkowników, którzy nie korzystają z wersji płatnych Vimeo spowodował wzrost kosztów utrzymania.
Wolę żeby były reklamy niż jakby mieli wprowadzić ograniczenia albo zamknąć całkiem serwis...
Nikt tego serwisu charytatywnie nie prowadzi, firma ma po prostu zarabiać i nie jest to nic złego. Poza tym ten serwis z założenia był masowy.
No tak Panowie, ale nie mówimy tu o YouTube który jest zawsze dla wszystkich darmowy. Podstawowym modelem monetyzacji serwisu, były właśnie płatne konta dla artystów, designerów etc.
Jasne, że możemy tu rozważać artystyczne reklamy, ale moim zdaniem, zaraz po nich wejdą na Vimeo zwykłe spoty TV etc. To już IMHO nie jest OK
Jak to nie jest ok? Vime było jest i będzie darmowe dla artystów, designerów itd., konta płatne, wprowadzone jakiś czas temu były dla tych, którzy wymagali więcej od prezentowanych treści wideo. Przecież nikt nie robi tego zupełnie za darmo i nie będzie sponsorował tych całych artystów aby mieli gdzie wrzucać swoje filmiki... biznes to biznes i jako taki musi być dochodowy.
Przecież nikt nie pisze, że vimeo zapełni się reklamami poprzedzającymi każdy film - konta pro będą umożliwiały stworzenie profilu firmowego (własnego kanału) jak i osadzanie filmów na firmowych stronach www i innych miejscach służących do promocji firmy. Więc mówienie, że vimeo poszło w kierunku skomercjalizowanej masówki to takie czepianie się, że ktoś chce zarabiać. A co w tym złego? Skoro stworzył świetny serwis, alternatywę dla YouTube to czemu miałby na tym nie zarobić?
TED . com wprowadził konkurs na reklamy sponsorskie puszczane w serwisie i wszystkim to wyszło na zdrowie, poziom poszybował w górę aż miło się ogląda. Jak już kiedyś wspominałem reklama nie musi być zła, to agencje reklamowe swoim beznadziejnym poziomem (merytorycznym) niszczą rynek, ja bym wprowadził powszechny obowiązek trzymania się etyki zawodowej albo nawet wprowadził licencje, ludzie mają serdecznie dość spamu, agresywnej reklamy kręconej przez idiotów, moim zdaniem na dzień dzisiejszy naruszone zostaje prawo do nie otrzymywania niechcianej oferty handlowej, na maila jakoś już mało kto podsyła spam, a na portalach nadal pełno i bombardowanie.
http://www.ted.com/aws
Jeden z fajniejszych serwisów, które ostatnio odkryłem :)