7.05.2010 / Biznes
 

Wikipedia będzie drukować książki. Zyska czy straci?

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
fot. Wikipedia/YouTube
fot. Wikipedia/YouTube

Podczas gdy wydawcy próbują zainteresować świat czytnikami e-booków, największa wirtualna encyklopedia wraca do korzeni. Internauci z Wielkiej Brytanii i USA mogą sami ułożyć treść książki, korzystając z artykułów i ilustracji zawartych w Wikipedii. Dzięki odpowiednim licencjom, materiały te dostępne są dla wszystkich za darmo. Druk i zamawianie książek możliwy jest dzięki współpracy Wikipedii z wydawnictwem PediaPress. 

Cena książki zależy od liczby wydrukowanych stron. Najtańsza wersja ma kosztować 8,90 dolara. Użytkownicy mogą jednak wybrać darmową opcję: pobrać plik PDF z e-bookiem. Narzędzie do tworzenia książek znajduje się na specjalnej podstronie. Anglojęzyczni internauci mogą zamawiać książki już od dzisiaj.


Użytkownicy cenią sobie wygodę. Wygodniejszy jest internet. Informacje są na bieżąco aktualizowane, nie mamy ograniczeń w ich zdobywaniu. Ponadto warto zadać sobie pytanie: ile miejsca zajmie nam dodanie kilku artykułów do ulubionych, a ile książka na półce? Jednak przedstawiciele PediaPress podchodzą do pomysłu bardziej optymistycznie. Jak mówi dyrektor zarządzający wydawnictwa, Heiko Hees:

Uważam, że pośród internetowego zgiełku znajdą się osoby, które cenią sobie chwile offline i wolą czytać książki. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią zdobywać wiedzę w pociągu, na plaży czy w łóżku.

Największą wadą Wikipedii w wersji offline jest brak możliwości edycji treści. Podczas gdy wersja online cały czas się zmienia, druk pozostaje taki sam przez cały czas. PediaPress zadowala się jednak dwoma korzyściami: możliwością usatysfakcjonowania użytkownika gdy nie ma dostępu do komputera, a także płatnościami za druk.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.