12.02.2018 / Biznes
 

YouTube chce "bronić społeczności"

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Logan Paul, superpopularny vloger, który zasłynął w ogólnoświatowych mediach, publikując nagranie, na których widać zwłoki samobójcy... po miesiącu opublikował kolejne, na którym paralizatorem "reanimuje" martwego szczura. Pierwszy materiał oznaczał dla niego usunięcie z programu YouTube's Google Preferred, drugi - całkowite odcięcie od przychodów reklamowych. 

Dla YouTube'a problem bezpieczeństwa marki i właściwej weryfikacji materiałów, które trafiają do serwisu, stał się w ostatnim czasie największym wyzwaniem. Prezes spółki Susan Wojcicki zapowiedziała, że jednym z celów jej firmy w 2018 roku jest stworzenie jasnej polityki karania twórców, którzy robią "coś poważnego, co powoduje znaczną krzywdę" dla całej społeczności. Przypadek Paula, który po emisji pierwszego materiału, przeprosił i obiecał poprawę, po czym opublikował kolejny - nie powinien więc dziwić. 

Zmiany, jakich możemy się spodziewać są dość oczywiste. YouTube chce zastrzec sobie prawo do pozbawienie kanału możliwości wyświetlania reklam i dostępu do płatnych programów do generowania przychodów, takich jak Google Preferred i programu partnerskiego YouTube, a także zastrzec sobie prawo do zaprzestania rekomendowania filmów kanału. Co ciekawe... te uprawnienia miał zawsze, korzystał z nich jednak tylko w wyjątkowych okolicznościach, co powodowało wrażenie, że regulacje są martwe.

Przed długi czas problem bezpieczeństwa marki nie był priorytetem. YouTube rósł, a co za tym idzie - przyciągał coraz większe budżety reklamowe m.in. dzięki twórcom takim jak Paul czy PewDiePie, więc na ich specyficzne poczucie humoru patrzył przez palce. Gdy jednak marki odkryły, przy jakich treściach pojawiają się ich komunikaty, sprawa bezpieczeństwa stała się na tyle poważna, że Google musiało zareagować. 

 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.