18.01.2018 / Biznes
 

YouTube zmienia zasady. Monetyzacja filmów będzie trudniejsza

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Google zwiększa wymagania dotyczące twórców. Dotychczas, by przystąpić do programu partnerskiego, trzeba było wygenerować 10 tysięcy odsłon. Teraz filmy youtubera muszą rocznie być wyświetlane przez 4000 tysiące godzin, a jego kanał przyciągnąć co najmniej 1000 subskrybentów. Dopiero wtedy można myśleć o zarabianiu.

Nowi twórcy muszą grać według nowych zasad. "Starzy" dostali 30 dni na dostosowanie się do nich. Jeśli w tym czasie nie osiągną wymaganych limitów - monetyzacja ich filmów zostanie wyłączna.

Zmiany będą dotyczyć także programu Google Preferred. Treści promowane przez Google będą oglądane i oceniane przez zespół wewnętrznych specjalistów, którzy będą decydować o ich dopuszczeniu do publikacji. 

To pokłosie nie tylko skandalu z youtuberem, który opublikował nagranie ukazujące zwłoki samobójcy, ale i innych. Reklamodawcy lokujący swoje budżety na YouTube od roku zwracają uwagę na nie dość skuteczne monitorowanie treści na platformie. 

YouTube stał się nawet przedmiotem bojkotu największych światowych marek, które zamroziły swoje budżety w obawie przed lokowaniem ich produktów w pobliżu kontrowersyjnych treści. Nie chcą być kojarzone z contentem, który szerzy nienawiść, obraża dane grupy społeczne, nawołuje lub aprobuje jakiekolwiek akty przemocy.

 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.