4.08.2016 / Domeny
 

Wikipedia, Google i Facebook najszybszymi stronami w polskim internecie

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
© Olivier Le Moal - Fotolia
© Olivier Le Moal - Fotolia

Na podium najszybciej ładujących się stron w 2016 r. znalazły się serwisy wikipedia.org (0,7 sek.), google.pl (1,0 sek.) oraz facebook.pl (1,3 sek.). Obecność wikipedia.org oraz google.pl to podtrzymanie statusu quo – serwisy te od 7 lat zajmują czołowe miejsca z najszybszymi czasami ładowania. Do pierwszej trójki, po zeszłorocznej detronizacji przez onet.pl, wraca także facebook.pl - wynika z raportu przygotowanego przez firmę Hostersi. 

Najbardziej przyspieszyły na przestrzeni ostatniego roku serwisy eska.tv (poprawa czasu ładowania aż o 46,3 sek.), interia.pl (poprawa o 9,8 sek.) oraz player.pl (poprawa o 8 sek.). Najgorzej w badaniu wypadły natomiast portale: gazeta.pl (12. miejsce z wynikiem 14,4 sek.), wp.pl (13. miejsce z wynikiem 26,8 sek.) oraz cda.pl (14. miejsce z wynikiem 31 sek.). 

Podobnie, jak w poprzednich edycjach badania, podstawą wyboru grupy badawczej był ranking TOP20 wydawców stron www z największą liczbą użytkowników ogółem – opracowany na podstawie badania PBI/Gemius za maj 2016 (najbardziej aktualny w momencie badania). Pomiary przeprowadzane były przez 7 kolejnych dni, od 10.06.2016 do 16.06.2016. Szybkość ładowania poszczególnych serwisów mierzona była o stałych godzinach: 7:00, 9:00, 11:00, 13:00, 16:00, 18:00, 20:00, 22:00. Pomiary dokonywane były z dwóch lokalizacji: Rybnika (Hostersi Data Center) i Warszawy. Aby zapewnić maksymalną wiarygodność otrzymanych wyników, dla każdego pomiaru przypadały 3 próby, których średnia arytmetyczna dała ostateczny wynik dla danego pomiaru.

Narzędziem, za pomocą którego mierzono szybkość ładowania stron internetowych był program Firebug, działający przy wykorzystaniu przeglądarki internetowej Firefox. Podawane w badaniu wyniki oznaczają całkowity czas ładowania wszystkich elementów strony, które analizuje Firebug. Podstawowy content danej witryny zwykle wyświetla się już po kilku sekundach, natomiast mnogość zewnętrznych skryptów Javascript, obiektowych modeli dokumentu, wtyczek, słaba kompresja elementów strony oraz obiekty Flash powodują, że całkowity czas ładowania witryny jest znacznie dłuższy.

 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.