24.03.2017 / E-commerce
 

Klient dzwoni do e-sklepu - kim jest, skąd się dowiedział o ofercie?

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
@ anyaberkut - Fotolia.com
@ anyaberkut - Fotolia.com

Do oceny skuteczności działań marketingowych czasem nie wystarczy analiza źródeł ruchu na stronie. Część klientów chętniej wybiera rozmowę telefoniczną, aby dowiedzieć się więcej o ofercie. O takim kliencie również możemy dowiedzieć się sporo.

- Wciąż jeszcze wielu klientów pozyskuje informacje dotyczące produktów, warunków zakupu czy możliwości zwrotu za pośrednictwem telefonu. To kim są, skąd dzwonią i z jakiego medium dowiedzieli się o sklepie i jego asortymencie jest niezwykle istotne dla działań marketingowych, stanowiąc niezastąpione źródło wiedzy na temat preferencji konsumentów. Rozwiązania teleinformatyczne w analityce skuteczności reklam, ogłoszeń i mediów to nic innego, jak udostępnianie firmom numeracji telefonicznej jako technicznego narzędzia, by dzięki temu mogli tworzyć analizy i raporty wykonanych połączeń - wyjaśnia Krzysztof Dzięgielewski, dyrektor marketingu w LoVo SA.

Jak to działa? Dedykowane i niepowtarzające się numery telefonów przypisywane są do serwisów internetowych, a także ogłoszeń i reklam promujących sprzedawane produkty. Potencjalny klient, który natknął się na informacje zawartą w danym medium, wykonuje połączenie telefoniczne na przypisany jej wirtualny numer, który następnie przekierowuje go do odbiorcy – osoby odpowiedzialnej za odbieranie telefonów napływających w związku z konkretnym kanałem komunikacyjnym.

Każde połączenie jest rejestrowane i odróżnianie, dzięki czemu użytkownik narzędzia dostaje informacje, skąd dzwoniący zdobył dane kontaktowe do sklepu. Daje to możliwość ustalenia, który kanał komunikacyjny był najskuteczniejszy i w którą formę promocji należy inwestować. Dodatkowo narzędzie to daje również możliwość weryfikacji pracy osób odbierających telefony, pokazuje ile połączeń zostało przyjętych, ile czasu trwały rozmowy. Dostęp do platformy analizującej i raportującej połączenia jest możliwy z każdego urządzenia posiadającego połączenie z internetem. 

- W branży e-commerce jest szczególnie ważne, by oprócz tzw. klikalności badać faktyczne zainteresowanie klientów, które przejawia się m.in. liczbą połączeń wykonywanych w związku z prezentowanymi na stronie produktami. Nasza platforma pozwala swoim użytkownikom na zoptymalizowanie działań biznesowych przez wskazanie rzeczywistej grupy odbiorców oferty  ich sklepu internetowego - dodaje Krzysztof Dzięgielewski z LoVo SA.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.