3.04.2017 / Inne
 

Jakie reklamy wideo były najmocniej promowane w polskiej sieci?

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Łowicz, Gillette i Morele.net - spoty tych marek były w lutym odtwarzane przez największą liczbę polskich internautów. Z analizy firmy Gemius wynika, że filmy reklamowe Łowicza oglądało 4 mln osób. Najwięcej emisji w ramach TOP10 odnotowały kreacje YouTube’a ─ ponad 11 mln wyświetleń.

Gemius przeanalizował, jakie reklamy wideo były najmocniej promowane w polskiej sieci. Analiza uwzględnia dane z ostatniego miesiąca zebrane wśród internautów w wieku 7-75 lat korzystających z komputerów stacjonarnych i laptopów. Wśród 10 reklam wideo online, które w lutym dotarły do największej liczby użytkowników sieci, dominują spoty marek z branży FMCG i e-commerce. Liderem jest marka Łowicz (należąca do firmy Maspex), na której kreację natrafiło 4 mln internautów (źródło: gemiusAdReal).

Liczne reklamy branży spożywczej

W TOP10 znalazły się aż 3 marki firm produkujących żywność i napoje. Oprócz wspomnianego już Łowicza były to jeszcze Knorr (należący do Unilevera), którego kreację odtwarzało 2,6 mln internautów, i Tyskie (Kompania Piwowarska) z 2,4 mln oglądających. Wśród reklam marek z branży FMCG zobaczyć można było także spot Gillette, na który natrafiło 3,6 mln użytkowników sieci. W TOP10 znalazły się także marki e-commerce. Sklep internetowy z elektroniką Morele.net (Morele.net Sp. z o.o.) w zestawieniu pojawia się z dwiema reklamami: jedna z wynikiem 3,4 mln oglądających i druga z rezultatem 3,2 mln.

- Łowicz po dużej kampanii, która zakończyła się w pierwszej połowie grudnia, zaatakował ponownie 1 lutego i przez cały miesiąc promował wspomagające odporność dżemy. Z kolei Morele.net z początkiem roku rozpoczęło silną kampanię wideo, kontynuowaną w lutym i zakończoną pod koniec miesiąca. Pozycjonujący się jako sklep dla geeków Morele.net współpromował w spocie markę HP. To kampania wideo na niespotykaną skalę, jeśli chodzi o ten segment rynku, ponieważ dotąd skupiał się on raczej na działaniach display. Także Gillette rozpoczęło z początkiem roku kampanię bardzo zabawnym 30-sekundowym spotem, targetowanym oczywiście do mężczyzn, który na YouTubie był oglądany przez średnio 12 sekund. Kampania jest kontynuowana w marcu - komentuje Marta Sułkiewicz, ekspert od reklamy wideo online w Gemiusie.

62312_2017_03_29_top10_reklamy_wideo_online.png

Najwięcej wyświetleń spotów YouTube’a

Wśród 10 spotów, które w lutym dotarły do największej liczby polskich internautów, najwięcej wyświetleń miała kreacja YouTube’a (należąca do Google Inc.). Spot tego serwisu wyświetlił się 11,1 mln razy. Kreacja serwisu Cda.pl (Comprehensible Download Attack) oferującego filmy, gry i multimedia była odtwarzana 8,8 mln razy, a spot Łowicza miał 8,2 mln emisji.

- W rankingu widzimy też dwie silne autopromocje. CDA promowało na własnej powierzchni usługę CDA Premium, dołączając do walki na rynku sVOD, na który z wielkim hukiem weszli tacy gracze jak Netflix, Amazon Prime czy Showmax. YouTube z kolei wykorzystywał własne inventory do promocji YouTube Rewind 2016, czyli podsumowania najciekawszych filmów, zjawisk i youtuberów minionego roku - dodaje ekspertka. - Pamiętajmy, że widzimy tutaj ranking spotów, zatem dane nie muszą oddawać rankingu reklamodawców, którzy coraz częściej inwestują w wiele różnych kreacji - na przykład inne spoty przygotowywane są na Facebooka czy YouTube’a oraz na urządzenia mobilne - tłumaczy Sułkiewicz.

 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.