23.03.2016 / Mobile / Mobile
 

Aplikacje mobilne w branży fitness, czyli jak marki mogą wykorzystać modę na zdrowy styl życia?

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
Łukasz Kaczmarek (Fot. OSOM STUDIO - Agencja Interaktywna)
Łukasz Kaczmarek (Fot. OSOM STUDIO - Agencja Interaktywna)

Na rynku pojawia się coraz większa liczba produktów przeznaczonych dla osób prowadzących zdrowy styl życia czy sportowców. Począwszy od produktów spożywczych i suplementów diety, poprzez odzież i akcesoria, kończąc na serii różnego rodzaju usług. Dlatego też, aplikacje mobilne w branży fitness stanowią ciekawe źródło promocji dla marketerów. Zwłaszcza że dają dobre możliwości targetowania zarówno ze względu na lokalizację, jak i zainteresowania oraz rodzaj uprawianego sportu.

Po pierwsze, istnieje możliwość zamieszczenia reklam w konkretnych aplikacjach mobilnych. Rzecz jasna, marketerzy powinni wybierać tylko te aplikacje, które są związane z promowanym produktem. Jest to jednak minimum działań. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest przygotowanie z wydawcą aplikacji mobilnej niestandardowej akcji promocyjnej. Dzięki temu zarówno kreujemy wartość dodaną dla userów, jak i budujemy pozytywny wizerunek swojej marki.

Po drugie, możliwość przygotowania dedykowanego rozwiązania mobilnego. Promując je, promujemy również markę i jej produkty. Podobnie, jak w przypadku kampanii niestandardowych, udaje się wykreować wartość dodaną dla użytkowników. Jest ona niezwykle ważna, bowiem odbiorca, który codziennie styka się z ogromną ilością komunikatów marketingowych, nie reaguje na standardowe reklamy.

Po trzecie, marketerzy dysponujący dużym budżetem mogą zdecydować się na kosztowne działanie, mianowicie zakup istniejącej już na rynku aplikacji mobilnej. Firma Under Armour podjęła decyzję o zakupie aplikacji Endomondo. Może to być bardzo dobre rozwiązanie, ale tylko pod warunkiem, że nie kupujemy aplikacji, by wykorzystywać ją do zamieszczania reklam, a po to, by połączyć wartość, którą daje aplikacja z naszą marką.

Warto jedynie podkreślić, że niezależnie od rodzaju działania promocyjnego, marketerzy powinni przemyśleć strategię oraz dobrze ją oszacować, dostosowując do własnych celów biznesowych, by uniknąć wykorzystania nieefektywnego kanału promocji. Mobile w ostatnim czasie jest niezwykle popularny, nie warto jest jednak korzystać z niego jedynie ze względu na modę, powinien się on wpisywać w cały proces komunikacji marki lub produktu.

Łukasz Kaczmarek - partner w OSOM STUDIO - Agencja Interaktywna

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.