3.03.2014 / Oceny serwisów
 

Aplikacja mBanku. Zobacz, w czym odstaje od konkurencji

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Mobilna aplikacja mBanku dostępna jest w wersji na trzy najważniejsze systemy operacyjne - iOS, Android i Windows Phone - i to jedna z jej podstawowych zalet. Choć eksperci doceniają ją też za nowoczesne funkcje, zwłaszcza powiadomienia push, które informują o ofertach rabatowych, zwracają również uwagę na niedociągnięcia. A tych jest za dużo, by narzędzie mBanku uznać za przełom. Aplikacja mBanku to jednak wciąż kawał solidnej roboty.

- Problemy zaczynają się przy chęci zrealizowania przelewu - zauważa Monika Mikowska, co-owner, chief sales & marketing officer w agencji mobee dick. - Na pierwszym widoku pojawiają się elementy "mBank” i "Telefon”, które wyglądają jak przyciski, a są jedynie filtrami dla wyświetlanych poniżej informacji. Kolejnych trudności dostarcza przeglądanie historii transakcji, szczególnie gdy posiada się kilka rachunków w mBanku.

- Brakuje mi funkcji bezpośredniego, szybkiego podglądu wybranej transakcji w widoku startowym - dodaje Krzysztof Rogalny, specjalista ds. użytecznosci w Janmedia Interactive. - Nie ma również opcji „ponów” i „odpowiedz” w historii operacji, dzięki której szybko mogę wykonać przelew zwrotny.

Aplikacja nie wypada również najlepiej na tle konkurencji, która wcześniej zastosowała wiele nowoczesnych rozwiązań, jak choćby QR kody w BZWBK24 mobile czy automatycznie - na podstawie zdjęcia - uzupełniany formularz rachunku w Alior Sync. Choć w nowej aplikacji mBanku nie brakuje niedociągnięć, specjaliści zwracają uwagę na jej zalety - czytelną nawigację i dbałość o bezpieczeństwo.

- Dostęp do części funkcji aplikacji, bez konieczności zalogowania PINem, to bardzo trafiony pomysł - ocenia Wojtek Kaliciński, chief technology officer z We Like Caps. - Postronna osoba nie dostaje dostępu do żadnych poufnych danych, natomiast dostajemy dostęp do ekranów, których moglibyśmy chcieć użyć w biegu, jak np. mapa bankomatów.

- Projektanci zadbali o automatycznie formatowany numer rachunku, domyślny tytuł oraz datę przelewu. Przy wpisywaniu kwoty pojawia się klawiatura numeryczna, a dodatkowe opcje są schowane. Duży plus - dodaje Marcin Woźniczko, marketing specialist z Symetrii.

 

 

Źródło: Interaktywnie.com
(eksperci oceniali aplikację w dniach 20-26.02.2014 r.)

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ OCENĘ APLIKACJI MBANKU

EKSPERT
KOMENTARZ OCENA (1-5)

Mariola Szypszak, dyrektor ds. rozwoju, Norbsoft:

mOkazje oraz geolokalizacja rabatów, oddziałów i bankomatów będzie miała mnie wielu zwolenników. Po wprowadzeniu tej funkcjonalności, robi się może trochę jarmarcznie, ale na pewno mBank idzie z duchem czasu.

4,5

Marcin Woźniczko, marketing specialist, Symetria:

Odczuwalny jest „sprzedażowy” charakter aplikacji, który nie każdemu odpowiada. Wykorzystanie geolokalizacji i powiadomień użytkownika o rabatach w pobliskich sklepach jest dobrym kierunkiem, zmiany trzeba jednak wprowadzać stopniowo.

4,5

Bartosz Brażewicz-Dosiółko, creative director MoveApp (Grupa Me & My Friends):

Nie ma spójności, jeśli chodzi o nazewnictwo, na przykład dział „Blisko Ciebie” w menu występuje jako „W pobliżu”. Brakuje też możliwości ustawiania własnej kolejności oraz ukrycia niepotrzebnych modułów na dashboard.

4

Wojtek Kaliciński, chief technology officer, We Like CAPS:

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest ustalenie przy pierwszej konfiguracji PINu. Nie podoba mi się natomiast wymaganie, aby składał się z 5 cyfr. Umówmy się - ile osób po prostu powtórzy pierwszą lub ostatnią cyfrę swojego ulubionego 4-cyfrowego PINu?

4

Krzysztof Rogalny, specjalista ds. użyteczności, Janmedia Interactive:

Projektanci nie wykorzystali w pełni możliwości dzisiejszych urządzeń mobilnych takich jak: akcelerometr, żyroskop, magnetometr, aparat itp. Dzięki takim sensorom możliwe jest zaimplementowanie sytemu rozszerzonej rzeczywistości (ang. Augmented Reality).

 

3,5

Monika Mikowska, co-owner, chief sales & marketing officer, mobee dick:

Koncepcyjnie i funkcjonalnie mBank wykonuje duży krok naprzód, ale... pod kątem usability dalej zostaje w tyle. Zawiła architektura informacji i i skomplikowane ścieżki nawigacyjne, tak jak kulały w poprzedniej wersji, teraz kuleją jeszcze bardziej.

3

 

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (1)
Bartek Starak
1. Bartek Starak, 93.157.113.*, 03.03.2014 / 13:02
LOL ale Augmented Reality w appce bankowej? - to tylko udowadnia, że typowe agencje interaktywne nie mają pojęcia o rozwiązaniach mobilnych
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.