30.04.2014 / Oceny serwisów
 

Dlaczego nowy Twitter tak bardzo przypomina Facebooka?

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Twitter odświeżył wygląd, ale nowy layout trudno uznać za przełomowy. Inspiracje Facebookiem i Google+ są widoczne jak na dłoni - uważają specjaliści od UX i social media. Trudno oprzeć się też wrażeniu, że zmiany są ukłonem w stronę marek. Duże zdjęcie w tle i możliwość wyróżniania najważniejszych wpisów mają sprawić, że serwis będzie skuteczniejszym narzędziem kreowania wizerunku. A użytkownicy, dla których najważniejsza pozostaje informacja? Ci najwierniejsi i tak najczęściej korzystają z dedykowanych aplikacji.

Twitter, który prawie rok temu zadebiutował na nowojorskiej giełdzie najwyraźniej szuka sposobu, by zachęcić reklamodawców do większej aktywności w serwisie. Nic dziwnego więc, że korzysta w tym celu z doświadczeń konkurentów.

- Nowy layout to mocne zwrócenie się nie tylko w stronę układu znanego z Facebooka, ale też efekt dokładniejszego przyjrzenia się potrzebom firm, marek i celebrytów prowadzących komunikację w tym kanale - ocenia Piotr Młynek, konsultant social media, w Havas PR Warsaw.

Czy to dobry kierunek? Tutaj opinie specjalistów są niejednoznaczne. Z jednej strony raczej nikt nie obawia się, że użytkownicy, nawet ci najbardziej przywiązani do starej wersji, nagle porzucą serwis.

- Ta zmiana, jak wiele poprzednich spowszednieje, a użytkownicy oswoją się z nowym wyglądem i wszystko będzie tak, jak dawniej - uważa Michał Kreczmar, managing director w agencji interaktywnej iProspect - Kto dziś pamięta dyskusję o rzekomo niewygodnym sposobie wyświetlania tweetów zakorzenionych w drzewka konwersacji?

Dla Mai Jaworowskiej, junior project managera w agencji WALK Social Media, zmiany mają jednak większe znaczenie. - Twitter, jako mikroblog, zawsze stawiał przede wszystkim na treść i interakcje. Dziś ważne zaczyna być zdjęcie profilowe, cover photo i załączniki, uzupełniające 140 znaków. Jeżeli do śledzenia danej osoby zachęcać ma produkowana przez nią treść, to jak pomoże mi w tym zdjęcie profilowe?

 

Źródło: Interaktywnie.com

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ OPINIĘ

EKSPERT
KOMENTARZ OCENA (1-5)

Piotr Młynek, konsultantant social media, Havas PR Warsaw:

Dzięki większemu i lepiej eksponowanemu zdjęciu, marki mogą odpowiednio dostosować wygląd kanału do swojej identyfikacji wizualnej lub trwających właśnie działań promocyjnych.

4,5

Konrad Kwiatkowski, dział DDB Socials agencji DDB Warszawa:

W dobie, kiedy konkurencja cały czas zmienia wygląd swoich portali, Twitter nie może ani nie powinien stać w miejscu. Zwłaszcza, że póki co na rynku nadal brakuje ewidentnego substytutu.

4

Michał Kreczmar, managing director, iProspect:

Możemy przypiąć wybranego tweeta na szczycie timeline'u. Przyzwyczajeni do chronologicznego układu treści użytkownicy mogli dotychczas przeoczyć ważne z perspektywy marki informacje.

4

Michał Zgutka, social media moderator, agencja Next (Grupa Starcom MediaVest):

Ciekawe jest to, że kiedy Facebook idzie w stronę dystrybucji treści o charakterze typowo informacyjnym (vide: FB Newswire), Twitter próbuje swoich sił w angażowaniu wizualnym.

4

Piotr Sałata, UX specialist, Symetria:

Bardzo dobrym pomysłem jest przypinanie nawigacji w ramach profilu użytkownika tak, aby umożliwić szybką zmianę kontekstu przeglądania - z domyślnego widoku na „ulubione” czy „zdjęcia i wideo”.

3,5

Maja Jaworowska, junior project manager, WALK Social Media:

Na pierwszy rzut oka wygląda ładnie. Zupełnie inaczej, ale ładnie. Szerokie, przejrzyste cover photo, duże zdjęcie profilowe, schludna przestrzeń i... zaczyna się chaos.

3


Dawid Kowalczyk, user experience designer, LemonSkyJWT:

Nowy layout jest przejrzysty i zrozumiały. Odświeżył wygląd portalu. Ale to nie wygląd interfejsu zadecyduje o napływie nowych, czy odpływie starych użytkowników.

2,5

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.