
Gazeta.pl od początku roku testowała nowy wygląd głównej strony serwisu, która miała prezentować się bardziej atrakcyjnie, zgodnie z najświeższymi trendami, a także spójnie innymi częściami portalu. Trudno mówić o rewolucji, ale proponowane zmiany w szacie graficznej wydają się dobrze odzwierciedlać te, które zachodzą w sposobie, w jaki korzystamy z serwisów horyzontalnych.
- Chcemy krok po kroku uspójniać język graficzny strony głównej i innych części portalu - tak, żeby odzwierciedlał strategię marki Gazeta.pl. Wprowadzane zmiany poprawią też szybkość ładowania strony i zwiększą jej moc dystrybucyjną do kluczowych serwisów i biznesów, np. e-commerce – tak Marta Pawłowska, szefowa strony głównej Gazeta.pl mówiła w styczniu, w rozmowie z Pressem.
Na razie Gazeta.pl ustępuje pola konkurencji. Poszczególne serwisy tworzone w ramach grupy Gazeta.pl zajmują co prawda wysokie pozycje w rankingach tematycznych. Wwedług danych Gemius PBI za grudzień 2017 r., są np. wiceliderami w kategorii Informacje lokalne i regionalne oraz zajmują trzecie miejsca w kategoriach Sport (m.in. Sport.pl), Dzieci, rodzina (eDziecko.pl), Diety, odchudzanie fitness (Myfitness.pl), a w grudniu 2017 r. stronę główną Gazeta.pl odwiedziło o 25,0% więcej niż analogicznym okresie poprzedniego roku, to jednak Onet, Interia i WP w ciągu ostatnich 12 miesięcy radziły sobie zdecydowanie lepiej.
Ostatnie większe zmiany na Gazeta.pl miały miejsce w 2014 roku, kiedy to layouty swoich głównych stron zmieniały, miesiąc po miesiącu, wszystkie polskie horyzontale. I wszystkie zgodnie przeszły na kafelki, którymi kilka lat wcześniej zszokowało naTemat.pl.
O ile jednak w przypadku Onetu i Wirtualnej Polski zmiana sposobu prezentacji treści na bardziej obrazkową nikogo nie dziwiła, o tyle w przypadku Gazety było różnie. Ci, którzy widzieli w niej internetowe przedłużenie "Gazety Wyborczej" nie kryli rozczarowania kafelkowo-tabloidowym podejściem. Dzisiaj jednak takich zostało niewielu także dlatego, że sama Wyborcza.pl mocno zaznaczyła swoją odrębność.
Zmiany testowane na Gazeta.pl nie mogą się z tymi wprowadzonymi w 2014 roku równać skalą. Są to kosmetyczne poprawki, na dotychczasowym układzie treści, które jednak dobrze współgrają z wymaganiami stawianym zasięgowym serwisom.
|
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie.
Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu,...
Zobacz profil w katalogu firm »
Jesteśmy agencją butikową.Specjalizujemy się w projektach w Europie i obu Amerykach.
Jesteśmy jedynym...
Zobacz profil w katalogu firm »
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe.
Świadczymy usługi związane z...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i...
Zobacz profil w katalogu firm »
Jesteśmy pierwszą w Polsce omnichannelową agencją marketingową. Odważne wizje oraz innowacyjne technologie...
Zobacz profil w katalogu firm »
Sięgnij Gwiazd ze Space Ads
Odkryj z nami ✨ Galaktykę Digital Marketingu ✨
Tworzymy wyróżniające,...
Zobacz profil w katalogu firm »
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma...
Zobacz profil w katalogu firm »
E tam, nowy layout dopasowany pod grube paluchy ludzi, którzy media konsumują za pomocą smartfona. Dla uzytkownika desktopowego strona jest ble. Powiedziałbym -tabloidyzyacja formy graficznej portalu.
Mam wrażenie, że dzisiaj znów jest nowa wersja. Czy się mylę. Popatrzcie - dodali jakieś dziwolągi przy nagłówkach. jakieś inne są foty. W sumie dziwacznie to wyglądsa