20.10.2009
Usability
Dodał: Maciek Lipiec
 
Usability (użyteczność) to dziedzina wiedzy zajmująca się ergonomią produktów interaktywnych - aplikacji lub serwisów internetowych. Norma ISO 9241-11 definiuję użyteczność (usability) jako miarę tego, w jakim stopniu produkt interaktywny może zostać użyty przez określonego użytkownika do osiągnięcia określonego celu w sposób skuteczny, wydajny i satysfakcjonujący w określonym kontekście użycia.

« wróć do listy haseł
Komentarze
 1 / 1 
pawel-haltof
1. pawel-haltof 16.01.2009 / 00:00
Użyteczność mierzona jest najczęściej za pomocą ocen eksperckich oraz metod eksperymentalnych. Najpopularniejszą formą są eksperymenty w czasie użytkowania produktu, w których uczestnicy wykonują wybrane scenariusze testowe. Najbardziej znanymi metodami w Polsce są: obserwacje użytkownika, obserwacje przy wykorzystaniu eye-trackingu.

Rozszerzeniem pojęcia użyteczność, o analizę doświadczeń i wrażeń użytkownika występujących podczas używania produktu jest User Experience. 1 / 1 
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Nie bądź anonimowy. Zarejestruj się! Otrzymasz profil dzięki, któremu Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne. Będziesz miał również dostęp do newslettera, ofert pracy, forum dyskusyjnego oraz kontaktu do innych zarejestrowanych osób.
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2021 interaktywnie.com. All rights reserved.