henryk szatkowski
henryk szatkowski 2014-01-16 20:32:32

Podsumowanie roku IT w Szczecinie

Już jutro (17stycznia), jak informuje w komunikacie prasowym Justyna Siwińska z Biura prasowego Technoparku Pomerania, odbędzie się podsumowanie roku 2013 w branży IT.

Przedstawiciele ponad 60 szczecińskich firm z branży IT, reprezentanci władz samorządowych oraz naukowcy będą dyskutować o obecnej sytuacji branży IT w regionie i kraju oraz perspektywach jej rozwoju.

Podczas spotkania przedstawiciele firm informatycznych zrzeszonych w Klastrze IT opowiedzą o zrealizowanych projektach i osiągniętych sukcesach. Przedstawią również inicjatywy realizowane w ścisłej biznesowej współpracy, m.in. projekt Cloud 4 Cities, w ramach którego kilkanaście szczecińskich firm informatycznych we współpracy z Akademią Morską pracuje nad uruchomieniem innowacyjnych usług informatycznych w powstającym obecnie największym w regionie centrum danych Technoparku Pomerania. W trakcie wydarzenia odbędzie się również uroczysta gala wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie informatycznym „Interaktywny produkt IT” organizowanym przez Akademię Morską w Szczecinie pod patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Potencjał branży informatycznej na Pomorzu Zachodnim to 4000 firm IT w regionie (w tym prawie 2000 w samym Szczecinie), blisko 2600 studentów i prawie 500 absolwentów ze specjalizacją IT rocznie Liczba firm i studentów informatyki w regionie wciąż rośnie, ponieważ zapotrzebowanie na usługi informatyczne jest z roku na rok coraz większe.

Wydarzenie odbędzie się 17 stycznia o godz. 17.00 w studiu S-1 Polskiego Radia Szczecin. Organizuje je Klaster IT we współpracy z Technoparkiem Pomerania i Polskim Radiem Szczecin przy wsparciu Miasta Szczecin oraz Banku Pekao SA.

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
 
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2021 interaktywnie.com. All rights reserved.