henryk szatkowski
henryk szatkowski 2014-01-28 21:55:19

mBank: nowa odsłona Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych

Biuro prasowe grupy m-Banku donosi we wczorajszym komunikacie prasowym o zmianach w serwisie Supermarket Funduszy Inwestycyjnych- pierwszej w Polsce platformie internetowej pozwalającej na bezprowizyjny zakup funduszy.
Serwis właśnie zyskał nowe oblicze. Zmianie uległ m.in. wygląd platformy, dodane zostały także wykresy ułatwiające śledzenie oraz analizę inwestycji, a także nowa wyszukiwarka funduszy.

Teraz, po zalogowaniu się do serwisu i wejściu w zakładkę „inwestycje”, klient od razu zobaczy wszystkie najważniejsze informacje na temat stanu i struktury jego portfela. W podsumowaniu znajdzie m.in. listę oraz aktualną wartość posiadanych funduszy (wraz z podziałem na ich klasy), a także informacje o dotychczasowych zyskach z inwestycji. Co więcej, klient może nie tylko śledzić wyniki całego portfela, ale też sprawdzić jakie stopy zwrotu osiągnął dany fundusz oraz przeanalizować jego wyniki w wybranym przez siebie czasie. Dane prezentowane są w przejrzysty sposób, na licznych wykresach, które stanowią nowość na platformie, dotychczas zdominowanej przez tabele.
Oprócz zestawienia dotyczącego portfela klienta, platforma prezentuje też "top 3" najpopularniejszych funduszy. Do zestawienia trafiają fundusze, w wypadku których wartość napływu netto w danym tygodniu była najwyższa (najchętniej kupowane fundusze przez klientów mBanku). System dodatkowo wylicza ile klient mógłby zarobić, gdyby zainwestował rok temu tysiąc złotych. Pokazuje także listę pięciu funduszy, które w ostatnim roku osiągnęły najwyższe stopy zwrotu.
Wdrażając nowe funkcje bank znacznie usprawnił również wyszukiwanie funduszy. W tym celu zastosowany został mechanizm „słów kluczy”, znany np. z Google. W polu wyszukiwarki wystarczy wpisać dowolne słowo, np. Chiny czy infrastruktura, a system wyszuka wszystkie fundusze zawierające w nazwie lub opisie polityki inwestycyjnej wprowadzone hasło. Klient ma też możliwość sortowania funduszy oraz filtrowania ich według własnych kryteriów. Można je wyszukać według: typów funduszy (akcji, hybrydowe, obligacji, rynku pieniężnego), zmiany procentowej oraz towarzystwa (TFI).

- Klienci mBanku coraz chętniej sięgają po fundusze inwestycyjne. Na koniec trzeciego kwartału 2013 roku stan aktywów ulokowanych w tych produktach za pośrednictwem Grupy mBanku wynosił blisko cztery miliardy złotych i był wyższy o ponad 14 proc. od wyniku z poprzedzającego go kwartału. Trend ten utrzymuje się od początku 2013 roku – mówi Marcin Konkel, wicedyrektor Departamentu Produktów Oszczędnościowych i Inwestycyjnych w mBanku i dodaje: - Osoby zainteresowane zakupem jednostek mogą dziś wybrać spośród ponad 200 funduszy oferowanych przez 17 towarzystw inwestycyjnych. Co więcej, od lat bank umożliwia im nabycie oraz sprzedaż jednostek bez ponoszenia kosztów manipulacyjnych.

Wzbogacona wersja platformy inwestycyjnej dostępna jest od 26 stycznia dla klientów po zalogowaniu się do nowej wersji bankowości elektronicznej mBanku.

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
 
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2020 interaktywnie.com. All rights reserved.