Monika Łuczak
Monika Łuczak 2015-08-26 10:32:51

Płatności online i raty

Chciałabym wprowadzić w moim sklepie internetową płatność online na raty. Czy ktoś wie w jaki sposób to działa, ktoś korzystał lub wprowadził w swoim sklepie taki rodzaj płatności?

1 / 2  Następna »
Cezary Bibczuk
1. Cezary Bibczuk 26.08.2015 / 10:59
Dotpay ma taką opcję w swojej ofercie. Chyba sama gdzieś ich polecałaś?
Monika Łuczak
2. Monika Łuczak 26.08.2015 / 11:16
Tak, ale akurat z tej opcji nigdy nie korzystałam. Czy wiesz może z jakimi bankami to działa i na jakiej zasadzie?
Cezary Bibczuk
3. Cezary Bibczuk 26.08.2015 / 11:32
Na pewno z alior i mBank.
Monika Łuczak
4. Monika Łuczak 26.08.2015 / 12:14
Bo zastanawiam się czy warto wprowadzać taka opcję w swoim sklepie. To powinno przyciągnąć klientów i ułatwić im zakupy, ale czy nie będzie z tym dodatkowych problemów? Bo szczerze mówiąc, to nie mam czasu zajmować się dodatkowymi obowiązkami.
Cezary Bibczuk
5. Cezary Bibczuk 26.08.2015 / 12:49
Ale jakie problemy? Jak płacący nie ma kasy ani karty kredytowej to wtedy może skorzystać z kanału płatności ratalnych. Wszystko przebiega online, bank udziela zgody na pozyczkę, a Dotpay rozlicza transakcje natychmiastowo. Moim zdaniem fajna opcja dla klientów.
Jędrzej Woś
6. Jędrzej Woś 27.08.2015 / 06:56
Monika, właśnie jest odwrotnie niż piszesz - wprowadzenie jakiegoś cywilizowanego systemu płatności internetowych zdejmie z ciebie masę problemów i obowiązków. Nie będziesz musiała co parę godzin sprawdzać czy na konto wpłynęły pieniądze, zastanawiać się za co była płatność o tytule „wpłata”, przyporządkowywać wpłat do klientów (pomyśl ile razy przelew przychodzi od innej osoby niż ta która zarejestrowała konto, zwłaszcza w firmach). Odpadają też problemy ze wszystkimi krętaczami, którzy niby zapłacili, ale jakimś cudem ich przelew idzie już tydzień i chcą towar bez płacenia. Systemy płatności rozpatrują to wszystko za ciebie i do tego mają bazy oszustów, którzy próbowali oszukać już kogoś innego, więć wykryją również takich cwaniaków.
Monika Łuczak
7. Monika Łuczak 30.08.2015 / 12:00
Cezary Bibczuk, faktycznie w Dotpay wygląda to jak oddzielny kanał. Zastanawiam się jeszcze tylko co jeśli ktoś przestanie płacić? Przerzucą konieczność płatności na mnie?

Jędrzej Woś, o krętaczch już zapomniałam po wprowadzeniu systemu płatności do sklepu. Nie wiem jak ludzie mogą prowadzić sklepy bez tego i użerać się z cwaniakami, którzy niby zapłacili, ale jednak nie. Ciekawi mnie tylko jak to będzię wyglądało przy pożyczkach, czy nie będzie trzeba ścigać niepłacących klientów albo co gorsza spłacać za nich pożyczek.
Jędrzej Woś
8. Jędrzej Woś 30.08.2015 / 12:10
Co Ty chcesz płacić jak ktoś nie spłaca pożyczki? :D Myślisz, że jak dajmy na to salon samochodowy sprzeda komuś samochód na kredyt, a klient przestaje spłacać, to salon samochodowy przejmuje po nim kredyt? No w życiu… Bank udzielający kredytu kieruje sprawę do sądu, komornika lub firmy windykacyjnej i ściągają pieniądze z niepłacącego klienta. U Ciebie jest przecież to samo - Ty sprzedajesz i nie obchodzi Cię skąd klient miał pieniądze. W momencie sprzedaży miał pożyczone, a to już sprawa pożyczkodawcy, żeby je odzyskać. Nic się nie przejmuj i wdrażaj taki system, szczególnie jak sprzedajesz drogie rzeczy. Zobacz, że w wielu sklepach i serwisach aukcyjnych możesz kupić na raty nawet pierdoły za 100 złotych (i masz raty po 10 złotych przez rok…). Możesz mieć to samo i niczym się nie przejmujesz, po to właśnie są te systemy, żeby wszystkie sprawy z płatnościami wziąć na siebie.
Monika Łuczak
9. Monika Łuczak 30.08.2015 / 12:20
Jędrzej Woś, w sumie racja z tymi pożyczkami. Tylko cały czas nie dają mi spokoju oszuści próbujący wyłudzić zakupy. Przecież przez internet to chyba takie łatwe? Te pożyczki są jakoś weryfikowane?
Cezary Bibczuk
10. Cezary Bibczuk 25.09.2015 / 10:31
Monika, naprawdę nie masz się czym martwić. To operator płatności załatwia te sprawy. A poza tym teraz mozna już korzystać z FerBuy, polecam przeczytać - świetna opcja dla sklepów internetowych.
 1 / 2  Następna »
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo

wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder

Arrow
newsletter

Dołącz do społeczności interaktywnie.com

© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.