henryk szatkowski
henryk szatkowski 2014-01-14 10:00:31

BiblioNETka i Lideria przejęte

19 grudnia Grupa PWN objęła 100% udziałów w spółce BiblioNETka. To trzecia w ciągu ostatnich kliku miesięcy akwizycja z obszaru e-commerce dokonana przez grupę. Wcześniej, 7 października, Grupa PWN dokonała przejęcia księgarni internetowej Lideria.pl, a 5 czerwca sfinalizowała transakcję zakupu Weltbild.pl- donosi Patrycja Narożna Ravelo Sp. z o.o.- niezależny operator sklepu Weltbild.pl.)

"Rynek e-commerce w Polsce jest jednym z najbardziej dynamicznych sektorów gospodarki, o wzrostach sprzedaży przekraczających 20% rocznie. Wszystkie nasze akwizycje służą wzmocnieniu pozycji Grupy PWN na rynku e-commerce oraz rozbudowaniu kompetencji technologicznych, w tym tych związanych ze sprzedażą treści cyfrowych" – komentuje Dominik Kaznowski, Dyrektor ds. e-commerce Grupy PWN.

W skład pionu e-commerce Grupy PWN wchodzą obecnie następujące podmioty: księgarnia pwn.pl, weltbild.pl, lideria.pl, czytelnia on-line ibuk.pl i serwis BiblioNETka.pl. Pion e-commerce stanowi znakomite uzupełnienie tradycyjnej działalności Grupy PWN, a jednocześnie działający niezależnie od części wydawniczej i dystrybucyjnej Grupy byt, nastawiony przede wszystkim na współpracę z klientami zewnętrznymi.

Bliżej o podmiotach przejętych:

- BiblioNETka to serwis dla osób lubiących czytać i poszukujących informacji o książkach. Zawiera katalog, forum, blogi czytelnicze oraz recenzje książek tworzone przez użytkowników. Wartością BiblioNETki jest unikalny system rekomendujący książki opierający się na autorskim algorytmie analizującym dotychczasowe lektury. BiblioNETka posiada ponad 150 tys. zarejestrowanych użytkowników, a baza obejmuje ponad 300 tys. książek i 77 tys. autorów.

-
Lideria.pl jest jedną z najstarszych polskich księgarni internetowych – powstała w 2000 roku. W ciągu swojego istnienia wielokrotnie znajdowała się w rankingach najlepszych polskich księgarni internetowych. Jednym z jej kluczowych kanałów sprzedaży jest serwis Allegro, gdzie Lideria posiada ponad 20 tys. pozytywnych opinii kupujących i 45 tys. aktywnych ofert. Poza ofertą książkową Lideria specjalizuje się w ofercie muzycznej i filmowej.

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
 
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2022 interaktywnie.com. All rights reserved.