henryk szatkowski
henryk szatkowski 2014-12-30 10:23:35

Merlin.pl wystartował z sezonem wyprzedaży

Sezon noworocznych wyprzedaży w e-commerce rozpoczyna się zazwyczaj już w okresie świątecznym i trwa do ok. drugiej połowy stycznia. W Merlin.pl obniżki objęły w tym roku niemal wszystkie działy produktów, a kupujący mogą również korzystać z bezpłatnego odbioru w jednym z kilkuset punktów w całej Polsce oraz nowej aplikacji mobilnej.
Według danych e-sklepu Merlin.pl, w sezonie wyprzedaży noworocznych na zakupy najchętniej wybieramy się zaraz po świętach – 27 grudnia – oraz tuż po Nowym Roku, 2 stycznia. W tych dniach kupujący zamawiali w ubiegłym roku najwięcej produktów objętych promocjami.
Największą popularnością w ubiegłym sezonie cieszyły się książki, które stanowiły niemal połowę wszystkich kupowanych produktów z rabatem, w ramach zestawienia top 500. Natomiast z największych zniżek w ubiegłym roku skorzystać mogli miłośnicy sportu. Ceny produktów z działu Sport i Turystyka w Merlin.pl były w tym czasie obniżone średnio o blisko 40 proc. Na kolejnych miejscach pod względem średniej wysokości rabatów znalazły się płyty, kosmetyki i e-booki (blisko 30 proc.) oraz filmy i książki (niemal 20 proc.).
Wyprzedaże w Merlin.pl rozpoczęły się już 24 grudnia, a z oferty objętej rabatami będzie można skorzystać do połowy stycznia lub do wyczerpania zapasu produktów w cenach promocyjnych. W okresie wyprzedaży noworocznych, funkcjonować będzie dedykowana podstrona z podziałem na 8 kategorii asortymentu objętego promocjami. Dodatkowo, kupujący za pośrednictwem smartfonów czy tabletów mają już do dyspozycji nie tylko mobilną stronę e-sklepu, ale również nową aplikację Merlin.pl – aktualnie dostępną dla urządzeń w systemie Android, do pobrania w Google Store.
Merlin.pl ma również pomysł na realizację noworocznych postanowień. Kupującym udostępniono właśnie podstronę zawierającą jedne z najczęściej podejmowanych przyrzeczeń, m.in. czytać więcej, rzucić palenie, pozbyć się zbędnych kilogramów, mieć więcej czasu dla rodziny, zacząć oszczędzać. Całość jest podzielona na 12 kategorii postanowień odpowiadających 12 kategoriom specjalnie dobranych produktów. W spełnianiu noworocznych przyrzeczeń, Merlin.pl będzie pomagał do ok. połowy stycznia.

Na podstawie komunikatu prasowego Kamili Tyniec (Telma Communications Agency) z 29 grudnia 2014 r.

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
 
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2022 interaktywnie.com. All rights reserved.