Marcin Szklarski
Marcin Szklarski 2014-02-13 19:59:00

Kto randkuje online?

Gemius.pl opublikował dziś wyniki ogólnopolskiego badania oglądalności witryn i aplikacji internetowych, z których korzystają użytkownicy sieci – Megapanel PBI/Gemius- pod kątem aktywności 'towarzyskiej'.

Jak z niego wynika, co siódmy polski internauta korzysta z serwisów randkowych. Najczęściej na te strony zaglądają mężczyźni, osoby powyżej 55 roku życia, oraz internauci z wykształceniem zasadniczym zawodowym.

Liczba internautów w serwisach randkowych zwiększyła się o blisko 60 tys. (2 proc. internautów). Przybyło kobiet i internautów w wieku do 24 roku życia, a także osób z wykształceniem gimnazjalnym lub niższym, zawodowym i średnim, a także osób fizycznych, prowadzących działalność gospodarczą, urzędników, wykwalifikowanych robotników, rolników, gospodyń domowych, bezrobotnych, uczniów i studentów.

Najpopularniejsze serwisy randkowe to sympatia.pl, edarling.pl i sympatiaplus.pl.

Badanie było realizowane metodą panelową na reprezentatywnej próbie internautów, obejmuje kilka tysięcy polskich stron www. Stanowi standard pomiaru aktywności w przestrzeni wirtualnej. Na jego podstawie reklamodawcy planują kampanie internetowe.

Pełne wyniki badania na: http://www.gemius.pl/pl/centrum_prasowe

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
 
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2023 interaktywnie.com. All rights reserved.