henryk szatkowski
henryk szatkowski 2014-01-16 21:05:10

"Mężczyźni na aukcjach, kobiety w e-sklepach"

Ponad 16 mln polskich internautów odwiedza strony, oferujące zakupy w sieci. To prawie o jedną piątą więcej niż przed rokiem. Wśród mężczyzn najpopularniejsze są aukcje internetowe, wśród kobiet e-sklepy – wynika z analizy firmy badawczej Gemius.

Gemius przeanalizował ruch na stronach e-sklepów, aukcji internetowych i zakupów grupowych. Jak pokazują najnowsze, październikowe wyniki badania Megapanel PBI/Gemius, 12,9 mln polskich internautów wchodzi na strony sklepów internetowych. Podobnym zainteresowaniem cieszą się strony aukcji internetowych (12,8 mln internautów). W obu przypadkach odnotowano wzrost o prawie jedną piątą użytkowników sieci w porównaniu do zeszłego roku. Natomiast najrzadziej internauci odwiedzają strony poświęcone zakupom grupowym. W analizowanym miesiącu weszło na nie 2,7 mln internautów, co daje wynik o ponad jedną piątą niższy do tego z października 2012 roku.

Zakupy w sieci są równie popularne wśród Polaków, jak i Polek. Wśród mężczyzn największą popularnością cieszą się aukcje internetowe. Odwiedza je 6,4 mln internautów płci męskiej. Natomiast wśród pań najpopularniejsze są e-sklepy (6,8 mln). Z kolei zakupy grupowe cieszą się większym zainteresowaniem kobiet (1,6 mln).

"W kolejnych miesiącach możemy się spodziewać, że sklepy internetowe będą przyciągać większą uwagę e-konsumentów niż serwisy aukcyjne" – uważa Mateusz Gordon, ekspert od e-handlu firmy badawczej Gemius, która doradza przedsiębiorcom, jak wykorzystywać Internet w biznesie.

Zdaniem eksperta wynika to z trendu, jaki obserwujemy na polskim rynku e-commerce. Coraz więcej sklepów podejmuje świadome działania, aby budować rozpoznawalność swojej marki, a to sprzyja zwiększaniu się zaufania oraz budowie lojalności. – Ponadto sklepy mają do dyspozycji nowe narzędzie do analizy porównawczej, gemiusShopMonitor, dzięki któremu mogą sprawdzać w czym ich sklep jest bardziej lub mniej efektywny od zagregowanej konkurencji.

Dane pochodzą z ogólnopolskiego badania oglądalności witryn i aplikacji internetowych, z których korzystają użytkownicy sieci – Megapanel PBI/Gemius. Badanie jest realizowane metodą panelową na reprezentatywnej próbie internautów, obejmuje kilka tysięcy polskich stron www, stanowi standard pomiaru aktywności w przestrzeni wirtualnej. Na jego podstawie reklamodawcy planują kampanie internetowe.

W październiku populacja polskich internautów wunosiła 21,1 mln (za badaniem NetTrack firmy Millward Brown).

 1 / 1 
Aleksandra Mig
1. Aleksandra Mig 23.07.2018 / 06:06
Ale w e-sklepach jest też dużo super produktów dla mężczyzn. Tutaj np. http://https://www.brytyjka.pl/torby-na-laptopa-cat-31.html torby do pracy, na laptopa :) Wiem, że sklepy online są bardzo popularne wśród kobiet ale myślę, że to kwestia czasu i rozwoju asortymentu dla Panów ;p
Basia Wojciechowska
2. Basia Wojciechowska 02.04.2020 / 11:09
Ciekawe, ciekawe..
 1 / 1 
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
 
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2023 interaktywnie.com. All rights reserved.