Jacek Zelek 2012-05-29 15:08:04

Gra strategiczna dla Firm | MeWe Polska | Coaching, Consulting, Szkolenia

„Enterprise” jest zespołową grą symulującą rynkowe zachowanie jednej z kilku działających na rynku spółek dostarczających usługi telekomunikacyjne. Spółki rywalizują wzajemnie na ograniczonym rynku w obszarze zdobywania udziałów w pięciu usługach rynkowych: abonamentu GSM,Serwisów SMS, Mobilnego Internetu, Mikropłatności SMS, Usług Pre-Paid.

Rywalizacja odbywa się w oparciu o dostępne narzędzia generowania przychodów oraz budowania udziałów rynkowych. Perspektywa czasowa rozgrywki podzielona jest na 10 rund, każda z nich symbolizuje 1 rok działania spółki. Tury podzielone są na fazy które są identyczne w każdej rundzie.

OPIS

Oś gry przebiega wokół podejmowania decyzji budujących strategie zarządzanej spółki. Za pomocą narzędzi rozwoju spółki gracze podejmują decyzję związane z dalszym jej rozwojem. Dodatkową modyfikację wzmacniającą czynnik losowy w grze, stanowią karty zdarzeń generalnych (działających na wszystkich graczy) oraz lokalnych (o efekcie ograniczonym tylko do zespołu na który karta została „zagrana”).

Rolą graczy wcielających się w członków zarządu spółki jest sprawne i efektywne realizowanie wcześniej nakreślonej strategii gry, przełożenie jej na cele operacyjne, a w efekcie zbudowanie odpowiedniej taktyki działania. W tym celu uczestnikom zostaje przedstawiony do wykorzystania szereg narzędzi rozwoju organizacji. Narzędzia te dzielą się na zasoby osobowe (sylwetki pracowników), inwestycje biznesowe (schematy rozwoju produktów, struktury sprzedażowe, zasoby IT, kampanie marketingowe, szkolenia) oraz inwestycje celowe (punkty marki, punkty efektywności, punkty lojalności, punkty produktów).

PODSTAWOWE WYRÓŻNIKI GRY

1. Obrazuje relacje między Departamentami w firmie.

2. Przenosi na poziom rozgrywki wagę zależności personalnych w firmie.

3. Uczy planowania i myślenia strategicznego.

4. Uczy operacjonalizacji celów strategicznych.

5. Ukazuje konieczność elastyczności strategii.

6. Jako jedyna na rynku uwzględnia wszystkie ważne elementy biznesu, w tym ludzi.

7. Formuła rozgrywki oparta na rywalizacji zespołów angażuje uczestników na bardzo wysokim poziomie.

Autor:
MeWe Polska | Coaching, Consulting, Szkolenia - http://www.mewe.pl

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
 
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2021 interaktywnie.com. All rights reserved.