2010-04-02 13:46:50

Serwis Guardiana nawiązuje do papierowych korzeni

Zobacz komentowany artykuł

1 / 1 
Łukasz Ściborowski
1. Łukasz Ściborowski 02.04.2010 / 14:59
Fajnie pomyślany layout. Jeden z niewielu serwisów newsowych, gdzie do czytania nie służy wyłącznie lewa kolumna z zajawkami aktualności, ale coś dzieje się w całym polu widzenia. Szczególny przypadek projektowania dla czytelnika, a nie pod placementy reklamowe, tym bardziej jestem ciekawy, czy się utrzyma i przyjmie.
Rafał Krawczyk
2. Rafał Krawczyk 02.04.2010 / 15:14
Ciasno, ciasno. A specowi od UX radzę się wysilić i napisać więcej niż to, co widzą wszyscy. ;-)
tomek laberschek
3. tomek laberschek 03.04.2010 / 00:27
jako 'niespecjalista ux' i osoba, dla której angielski nie jest pierwszym językiem uważam, że główna strona jest słaba :) przywołana w artykule http://gazeta.pl przy stronie Guardiana to majstersztyk :)

minimalizm ok, ale dla mnie nie taki :) wszystko do siebie podobne, prawie jakbym oglądał zaawansowaną makietę :) uważam, że krok wstecz jest tu nietrafiony.

nie podoba mi się podzielenie strony zdjęciami w pionie, szczególnie nie podoba mi się bezpośrednie sąsiedztwo dwóch i więcej zdjęć - zdjęcia tworzą razem jakieś bloki, kształty, mozaiki, treści wydają mi się upchnięte i zbędne, trudno to ogarnąć.

nie podoba mi się górne poziome menu, dopiero po chwili zorientowałem się, że dolna część to drugi poziom :P tu też minimalizm nie pomaga, w mojej opinii szkodzi.

no i ciasno, mój Przedmówca już napisał.
za to na stronie z artykułem wielka pionowa dziura na środku strony miedzy tekstem a prawą kolumną :) szaleństwo :P

znalazłem jeszcze drobiazgi które mi nie pasują tu i ówdzie, no ale specjalistą nie jestem, wiec dam już spokój krytyce :) linki są niebieskie więc OK ;-)
Adrian Zdziechowicz
4. Adrian Zdziechowicz 03.04.2010 / 11:11
odpowiem obrazkowo...
http://www.dilbert.com/dyn/str_strip/000000000/00000000/0000000/000000/80000/6000/200/86284/86284.strip.gif
tomek laberschek
5. tomek laberschek 03.04.2010 / 15:10
obrazek jak obrazek, a jaki ma związek?
Maciek Lipiec
6. Maciek Lipiec 08.04.2010 / 22:11
@tomek laberschek

polecam ćwiczenie polegające na próbie odgadnięcia jakie cele mógł mieć Guardian przy redesignie. nie wydaje mi się, żeby “podobanie się” było tym głównym celem... spróbuj założyć, że nie robili tego amatorzy, którzy nie wiedzieli, po co to robią. pomyśl o ograniczeniach związanych z budową już istniejących podstron, CMS-em. uśmieszkami i języczkami w każdym zdaniu, nie przekonasz mnie, że to jest zła robota.

ps. ktoś używał adblocka robiąc tego screena ;) reklamy to też część projektu.
tomek laberschek
7. tomek laberschek 12.04.2010 / 17:43
@Maciek
Zakladam i zakladalem, ze robili to fachowcy. Do tego fachowcy ocenili to dobrze. Ja opisalem, co mi nie pasuje, "nie podoba sie" z nadzieja, ze ktorys z fachowcow opisze mi dlaczego i w czym sie myle.

Dziekuje za polecone cwiczenie, czy moglbym jednak prosic o wskazowke?
Jaki jest cel dzielenia strony w pionie zdjeciami w taki sposob? Czy takie posklejane z soba zdjecia ulatwiaja odbior tresci?
Zakladam, ze ma to cel, poniewaz robili to fachowcy a fachowcy ocenili dobrze.

Nie mam zamiaru nikogo przekonywac, rowniez usmiechami i buzkami w kazdym zdaniu (to jakis problem?). Napisalem na wstepie, ze nie jestem specjalista, mam tylko pewne odczucia, ktorymi sie podzielilem.

Czy moglbys odpowiedziec, dlaczego sie myle? Jesli to zbyt zlozona kwestia, to oczywiscie zrozumiem... mam ćwiczyc odgadywanie ha! ;)
Grzegorz Niepewny
8. Grzegorz Niepewny 13.04.2010 / 12:34
tomek.. własnie dlatego, że każdy czuje imperatyw oznajmienia światu, że mu sie nie podoba ale nie wie czemu - w polsce sie nie da robić takich portali, dziękujemy Ci :)
Mariusz J.
9. Mariusz J. 13.04.2010 / 19:46
a ja sie smuce...
 1 / 1 
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Nie bądź anonimowy. Zarejestruj się! Otrzymasz profil dzięki, któremu Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne. Będziesz miał również dostęp do newslettera, ofert pracy, forum dyskusyjnego oraz kontaktu do innych zarejestrowanych osób.
wymagane

obrazek nieczytelny

wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder

Arrow
newsletter

Dołącz do społeczności interaktywnie.com

© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.