2012-01-21 22:08:23

"Nie dla ACTA". Będzie polski blackout przeciwko prawu?

Zobacz komentowany artykuł

 1 / 1 
Azzazel
1. Azzazel 22.01.2012 / 10:03
Tajne dokumenty dostępne oficjalnie w necie od 2 lat? Co to za tajność?
chichot dona
2. chichot dona 22.01.2012 / 23:01
Nawet tak skromna ilość wolności, to jest zbyt wiele dla mających władzę.

Może warto aby szanowny plebs zastanowił się, komu przeszkadza ta odrobina wolności?
Dlaczego tak się dzieje , że wraz z rozwojem technologicznym, nakłada się coraz ciaśniejszy kaganiec?
Rządzący nie lubią takich sytuacji kiedy coś jest nawet w małym stopniu, ale poza ich kontrolą.
Wolny internet jest niebezpieczny dla mających władzę.
Władza nie lubi, naprawdę niezależnych źródeł informacji. Nawet jak w większości te informacje są nic nie wartymi wymysłami.
Ale zawsze , wolna nieocenzurowana informacja jest groźna dla władzy, wszelkiej władzy.
Oczywiści nakładane na was kagańce są dla waszego dobra, jak wszystko zresztą czym was się krępuje i ogranicza.
To dla waszego dobra, przynajmniej tak wam się wmawia.
Na pewno jest to dla dobra i interesu mających władze, ale w tym już was władza nie uświadomi.
Robert
3. Robert 23.01.2012 / 02:27
Anonymous nie Anonymus.
Anonymous
4. Anonymous 23.01.2012 / 08:05
http://artrosis.art.pl/sopa-acta
Moje zdanie nt.sytuacji w której jesteśmy. Mamy kilka możliwości ale ...
Gracjan
5. Gracjan 23.01.2012 / 16:34
Nie dla ACTA czyli historia kiedy INTERNET był dla ARPA a "ACTA" leżały w Stasi

Ludzie (Rząd) zapomnieli historie jak kiedyś było. A było to tak ze piractwo istniało skutecznie bez internetu i całkiem świetnie sobie z tym radzono. Każdy miał bogate zbiory filmów na kasetach vhs programy na dyskietkach i płytach i nikomu nie przeszkadzało ze nie było jeszcze internetu.

Rząd chciał po prostu zapomnieć o tej niewygodnej historii i przepchać ACTA mówiąc ze INWIGILACJA będzie temu służyła. Internet jest tylko nośnikiem ludzie zmienia szybciutko nośnik i będzie dalej piractwo.

Kto skorzysta na tym na pewno piraci w świetle takiej sytuacji będą brali $ za MEGABAJTY tak jak to kiedyś robili bo kto będzie nadstawiał głowy za darmo. Zyskają tez producenci nośników danych. Skorzystają też programiści którzy będą brali słone opłaty za usługi małe niewyszukane oprogramowanie pisane przez jedna czy dwie osoby po godzinach pracy gdzie podatek i tak nie zostanie odprowadzony Wygląda to tak jak by Rząd popierał takie działanie na korzyść piratów.

Na pewno nie skorzysta przemysł fonograficzny bo każdy może posłuchać radia z internetu lub sobie nagrać mp3 z takiego radia lub zapisać swój ulubiony film jako strumień danych z internetu. Świetnych darmowych aplikacji jest dużo które zapewniają wszystkie podstawowe funkcje które się w domu wykonuje i w małych firmach. Jedynie potężne narzędzia dla specjalistów gdzie wiadomo że jest wymagana licencja na takie oprogramowanie. Ludzie niechętnie będą korzystać z takich narzędzi a co za tym idzie mniej będzie wyszkolonych w posługiwaniu się nimi do firm będzie się brało rozwiązania programowe (programy) za które nie trzeba będzie płacić.

Zadajmy sobie pytanie jako Polacy Patrioci Polscy broniący własnych interesów a nie cudzego interesu ile mamy do stracenia z prywatności i niezależności. Ile z mamy molochów produkujących oprogramowanie, muzykę, i film zysku i jakie mamy na co dzień z nich korzyści. Wymieńmy sobie po 5-ciu producentów czy ktoś to potrafi. Czy korzystamy w świetle prawa z naszych rodzimych dóbr i posiadamy legalne zasoby. Niestety oprogramowanie nie rodzime nie nadaje się do prowadzenia księgowości, kadr i innych specjalizowanych funkcji w polskich firmach i szkołach a jest tak czy inaczej wymagana licencja której się przestrzega bardzo rygorystycznie.

ACTA bezpośrednio wiąże się z nakładaniem kar finansowych a przez co z wyprowadzaniem gotówki z Polski i na to Rząd nasz się godzi bez mrugnięcia okiem, czy on jest nasz i stoi po naszej stronie.

Co będzie jak wejdzie ACTA czy tylko posłuży ono do sprawdzania i inwigilacji w celach ochrony praw autorskich na terenie Polski. Polacy zapomnieli o sytuacji central telefonicznych jakie sprzedali nam nasi koledzy z USA w czasach zimnej wojny. Takie centrale można było skutecznie unieruchomić sygnałem tonowym i były już uszkodzone. O tym też nie pamiętamy. Zmierzam do tego iż sama ACTA nie będzie funkcjonowała bez sprzętu elektronicznego i zaplecza a inwigilacja będzie prawdopodobnie służyła dalej zimnej wojnie ale w strefie ekonomicznej i szpiegowaniu nie tylko legalności ale także zasobów które są naszą własnością prywatną. Ludzie nie zdają sobie sprawy ile to wartościowych ekonomicznie wiadomości przepływa przez internet i to stanie się publiczne dla osób nie powołanych lub Rządów. Wyrażenie zgody na takie ukryte manipulacje równa się z wielką biedą i uciskiem społeczeństwa co jak nie zareagujemy nas dotknie.

ACTA będzie ewoluowało jak ARPA z prostej sieci kilku komputerów co za tym idzie to to że będzie wymagany dla tej usługi w internecie specjalizowany sprzęt i nie będzie specyfikacji publicznej. Co to oznacza to już chyba każdy może się domyślać. Garstka osób będzie go wykorzystywała do swoich celów jakich no cóż jak "Kowalski" ma krowę to ja doi a jak jest mało moralny ..... Tu nie ma co się dziwić w co ewoluuje ACTA. Oczywistą sytuacja na dziś jest to że USA ma problemy ekonomiczne i szuka rozwiązania swojego problemu najskuteczniej jak się da a ACTA może spokojnie służyć im do osiągnięcia tego. Szpiegostwo technologii i ekonomi dalej trwa.

Teraz spokojnie zadajmy sobie pytanie jak chcemy żyć z ACTA i ile zyskamy czy bez.
w jak wedka
6. w jak wedka 25.01.2012 / 23:17
list znaleziony w sieci:

do pani jadwigi rodowicz-czechowskiej - ambasador polski w tokio

tokio.amb.sekretariat@msz.gov.pl

szanowna pani, przestrzegam pania przed podpisaniem tego antydemokratycznego traktatu. nie obawia sie pani po powrocie ostracyzmu we wlasnym srodowisku? ze kazdy porzadny czlowiek bedzie pania omijal szerokim lukiem? ze studenci na orientalistyce beda pania wytykac palcami? ze pani zdjecie bedzie tam wisialo z podpisem, ze to pani podpisala ten traktat?
niech pani tez pamieta, ze internauci z pewnoscia tego pani nie zapomna. nie obawia sie pani, ze stanie sie ulubionym celem dla wszystkich studentow informatyki i nie tylko?
patrzac tylko na portale spolecznosciowe, zrobi sobie pani w kraju setki tysiecy wrogow, a z pewnoscia pani zdjecie stanie sie, niezaleznie od zawartosci acta, w internecie bardzo popularne

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/26268/jadwigarodowicz1620.jpeg
zrodlo fotki
http://kultura.wp.pl/title,Rodowicz-Czechowska-Jadwiga-Maria,wid,13134272,wiadomosc.html
 1 / 1 
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Nie bądź anonimowy. Zarejestruj się! Otrzymasz profil dzięki, któremu Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne. Będziesz miał również dostęp do newslettera, ofert pracy, forum dyskusyjnego oraz kontaktu do innych zarejestrowanych osób.
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.