Ewelina Majkowska
Ewelina Majkowska 2010-11-02 14:08:56

Bezpieczna poczta

Czy jeśli obsługuję pocztę tylko via www za pomocą przeglądarki internetowej, to istnieje jakieś ryzyko, że zostaną z niej wykradzione dane? Czy też dotyczy to raczej tylko korzystających z programów do obsługi poczty, takich jak np. Thunderbird czy Outlook?

 1 / 1 
Kamil Trzosek
1. Kamil Trzosek 03.11.2010 / 21:18
Zawsze ktoś może się jednak włamać na twoje konto pocztowe. Przecież właśnie w taki sposób są wykradane również dane do twoich kont bankowych i tym podobnych rzeczy. Nigdy nie można mieć stu procentowej pewności, że nasze dane są dobrze chronione. Tak to już jest. trzeba być po prostu ostrożnym.
Marek Piwnik
2. Marek Piwnik 04.11.2010 / 09:14
Zależy czy chodzi ci o to, że korzystasz z poczty prywatnej w pracy, w domu, przez komórkę, czy też może w kawiarence. Jeśli nie skasujesz haseł do swoich kont to każdy może wejść na twoją pocztę. Dodatkowo korzystanie z sieci bezprzewodowej w miejscach publicznych stwarza dodatkowe ryzyko takiego właśnie wykradzenia danych.
Marta Kania
3. Marta Kania 05.11.2010 / 10:32
Nie ma czegoś takiego jak bezpieczna poczta. Chyba, ze twoja firma posiada swoje własne serwery i informatycy cały czas pilnują by nic się z nimi niedobrego nie działo. Tak już jest, że dla hakera nie ma nic świętego. Poza tym wirusy są dzisiaj wszędzie i nawet o tym nie wiesz kiedy jakiegoś złapiesz.
katarzyna krzak
4. katarzyna krzak 05.11.2010 / 13:59
Całkowicie i stu procentowo bezpieczna poczta e - mailowa to jedna wielka bujda. Niestety. Zawsze może ktoś w jakiś sposób ściągnąć dane, e - maile lub też inne rzeczy z twojego konta pocztowego. Musisz na to bardzo uważać. Poza tym wiele osób nadal stosuje słabe zabezpieczenia kont pod tym względem.
 1 / 1 
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
 
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2022 interaktywnie.com. All rights reserved.