Marcin Szklarski
Marcin Szklarski 2014-01-31 19:11:40

Hasło „123456” najpopularniejszym w 2013 r.

Jak donosi Joanna Tomaszewska z Marken Systemy Antywirusowe* w dzisiejszym komunikacie prasowym- Utrzymujące się przez lata na drugim miejscu wśród użytkowników komputerów, hasło „123456” wyprzedziło „hasło”, aby stać się najbardziej popularnym na świecie – i najgorszym w 2013r.
Hasło "Hasło" spadło na drugie miejsce będąc wcześniej przez 2 lata na miejscu pierwszym, jak donosi Splashdata - firma ochroniarska, która zebrała roczną listę najgorszych wyborów haseł w sieci.

Firma Adobe była nieświadomie głównym dostawcą materiału dla najnowszego badania po tym jak straciła informacje o 48 mln użytkownikach podczas wyniszczającego naruszenia bezpieczeństwa pod koniec 2013 roku. Po bliższej analizie wycieku danych ujawniono, że w zeszłym roku użytkownicy zabezpieczali prywatne informacje o swojej tożsamości on-line używając bardzo oczywistych haseł.
Większość z tych haseł nie jest przechowywana w postaci skrótów, ale w postaci zwykłego tekstu i to w dodatku bardzo słabego, przez co są łatwe do odgadnięcia. Wśród najłatwiejszy do złamania są słowa i wyrażenia występujące w słownikach.
Najgorsze wybory haseł określone przez SplashData w 2013 roku to hasła: 123456, hasło, 12345678, qwerty, abc123, 111111, iloveyou, adobe123, admin, monkey, shadow, sunshine, księżniczka, 000000, hasło1.
"Innym ciekawym aspektem tegorocznej listy jest to, że jest więcej krótkich haseł numerycznych, chociaż strony zaczynają domagać się silniejszych haseł „ powiedział Morgan Slain, prezes SplashData. "Na przykład, nowością na tegorocznej liście są proste i łatwe do odgadnięcia hasła, takie jak ”1234” na miejscu nr 16, „12345" na miejscu nr 20 i ”000000” na miejscu nr 25.

Ci, którzy mają problemy z zapamiętywaniem haseł mogą użyć menedżera haseł, takich jak Bitdefender Wallet, który przechowuje numery kont bankowych, numery PIN, nazwy użytkownika i hasła do stron internetowych, wiadomości e-mail i wiele innych. Bitdefender Wllet jest dostępny, jako część najnowszego oprogramowania Bitdefender Internet Security i Total Security 2014.

*Marken Systemy Antywirusowe jest dostawcą rozwiązań Home & SOHO oraz Business firmy Bitdefender (twórcy jednej z najszybciej i najefektywniej rozwijających się linii cenionego na świecie oprogramowania bezpieczeństwa).

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
 
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2022 interaktywnie.com. All rights reserved.