Ewelina Majkowska
Ewelina Majkowska 2010-11-02 14:05:58

Jakie nasze dane posiada Google?

Googlom zdarzały się już wycieki danych klientów. Zastanawiam się na ile takie sytuacje są rzeczywiście groźne? Jakimi danymi na nasz temat dysponuje Google, jaką mu dają władzę i na ile są one przez niego chronione? Temat chyba warty rozwinięcia?

 1 / 2  Następna »
Kamil Trzosek
1. Kamil Trzosek 03.11.2010 / 21:07
No cóż. Pewnie jeśli mamy konto poczty elektronicznej na gmailu lub też na gazecie, to niestety, ale nasze dane mogą wyciec. Jeśli do zakładania konta wykorzystujemy dane prawdziwe, to możemy mieć problem. w innym wypadku nie powinno być chyba większych problemów.
Marek Piwnik
2. Marek Piwnik 04.11.2010 / 09:07
Google ma dosyć dobry sposób na ochronę naszych danych, choć niestety zdarzają się i również różnego rodzaju wpadki. tego nie da się uniknąć. Choćbyśmy stosowali nawet najbardziej zmyślne systemy i aplikacje to i tak jakiś haker znajdzie sposób żeby je złamać i dobrać się do naszych danych.
Marta Kania
3. Marta Kania 05.11.2010 / 10:20
każdy serwis ma swoje własne sposoby na ochronę danych osobowych. Nawet logując się tutaj musimy niestety bardzo uważać. Nikt nie powiedział, że filtry, zapory i programy antyszpiegowskie działają zawsze i wszędzie doskonale. Skoro banki nie umieją chronić danych klientów to co dopiero google.
katarzyna krzak
4. katarzyna krzak 05.11.2010 / 13:48
jak pokazały ostatnie wydarzenia ze zbieraniem danych do Google Street View, Google może mieć dzisiaj wiele danych osobowych wielu setek tysięcy internautów na całym świecie. Powodem są i były przede wszystkim niezabezpieczone sieci internetowe, z jakich to użytkownicy korzystali.
Kamil Trzosek
5. Kamil Trzosek 06.11.2010 / 09:58
Niestety Google ma dostęp praktycznie do wszystkich naszych danych, jakie pozostawiamy w internecie. Nie może ono jednak ich wykorzystywać, ani też przekazywać innym firmom czy osobom.Jest to polityka prywatności i ochrony naszych danych osobowych.
Mikołaj Klag
6. Mikołaj Klag 07.11.2010 / 09:12
Nie można powiedzieć, ze google mają aż takie nasze dane. Owszem muszą posiadać one podstawowe dane logowań i tyle. czasem wyolbrzymiamy ich znaczenie. Poza tym nie może ono udostępniać żadnych innych danych osobom postronnym. Taka jest właśnie polityka prywatności.
mania morska
7. mania morska 27.02.2013 / 14:37
Google jest bardzo cwane, myślę, że dysponują naszymi danymi i ładnie je archiwizują, z jednej strony usługi google jakie daje gmail jak kalendarz, google plus, dysk, wszystko to do 10 GB za darmo jednak w zamian za nasze dane. Co więcej google zakumało się z Samsungami jeśli chcesz mieć dostęp np do SklePlay musisz mieć konto na gmail, jeśli nie to ograniczasz się bardzo w możliwościach jakie daje ta platforma, dalej wpisujesz coś w kalendarz dostajesz powiadomienie na tel, masz synchronizację kontaktów z tel, google na pewno pobiera twoje dane z fona nie wierzę w to, że nie. Póki nie przechowuje tam tajnych kodów to odpalenia rakiet to jakoś nie przeszkadza mi to jednak osoby, które bardzo chronią swoją prywatność, niech lepiej dobrze przemyślą korzystanie z usług giganta z USA.
Google pochłania wszystko na swojej drodze od reklamy tradycyjnej jak ulotki po zdjęcia naszych dzieci zaraz po porodzie.
Tomek Krawczyk
8. Tomek Krawczyk 31.07.2013 / 00:20
google wie o nas na tyle dużo, że potrafi dopasować swoje reklamy do naszych potrzeb itp ;) jest to potężna baza danych ;)
Magda Jarosińska
9. Magda Jarosińska 08.01.2014 / 19:20
Mnie zastanawia jedna rzecz. Wszystkie serwisy oferujące skrzynki e-mailowe gromadzą informacje na temat swoich użytkowników, jednak googlowy GMail jako jedyny tych danych nie udostępnia, a mimo to zbiera największe baty za szpiegostwo i sprzedaż naszych danych. Dlaczego?
Marcin Wróblewski
10. Marcin Wróblewski 21.02.2014 / 08:01
posiadają pewnie wszystkie możliwe dane - nawet te bez naszej zgody
 1 / 2  Następna »
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
 
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2020 interaktywnie.com. All rights reserved.